BursYurt Dışı Burs

Japonya Vulcanus Burs Staj Programı

Japonya’da Vulcanus Burslu Staj Programı

Program, AB / COSME öğrencileri için endüstriyel burs yerleştirmelerden oluşmaktadır. AB Üye Devletlerinde akademik yılı barındırmak için Eylül ayında başlar ve bir sonraki yılın Ağustos ayında sona erer.

Bu program, Japonya ile AB arasındaki endüstriyel işbirliğini ve daha iyi karşılıklı anlayışı geliştirmeyi ve teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Öğrencilerin hakları:

  • Japonya üzerine bir haftalık bir seminer,
  • dört aylık yoğun bir Japonca dil kursu,
  • bir Japon şirketinde 8 aylık staj.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Hedefler:

  • önde gelen bir Japon ev sahibi şirket tarafından kullanılan gelişmiş teknolojileri incelemek;
  • yurtdışında bir yıllık zenginleştirici bir deneyim için Japonca öğrenmek ve Japon kültürünü anlamak ve çalışmak;
  • Japon işletmeler ve insanlarla etkileşim kurmak için gelecekteki bir kariyere iyi bir şekilde yerleştirilmek.

Uygun öğrenciler:

AB Üye Devletleri veya bir COSME ortak ülkesinden vatandaşlar
bilgisayar bilimi, bilim mühendisliği, makine mühendisliği, kimyasal, elektronik, biyoteknoloji, elektrik mühendisliği, fizik, telekomünikasyon, nükleer mühendislik, inşaat mühendisliği, metal malzemeler, seramik, üretim sistemi

Öğrenciler, bir EU / COSME Üniversitesinde bir kursun en az dördüncü yılında ve sondan bir önceki doktora yılında olacaktır. İlgili üniversitelerin düzenlemelerine uygun olarak, öğrenciler, derslerinin tanınan bir parçası olarak veya bir yıl izinli olarak bir yıl dışarıya çıkabilen lisans veya lisansüstü öğrenciler veya lisansüstü öğrenciler olacaktır. Öğrenciler, programın başlamasından önce üniversiteye kayıt sertifikası sağlamalıdır.

Destek:

Bu program AB-Japonya Endüstriyel İşbirliği Merkezi ve Japon ev sahibi şirket tarafından finanse edilmektedir. Avrupalı ​​öğrencilere Japonya’ya gidiş-dönüş seyahat masraflarını ve Japonya’daki yaşam masraflarını karşılamak için burs (Yen 1.900.000 Yen) verilir.
Dil kursu ve seminer için herhangi bir ücret alınmaz. ve Konaklama seminer, dil kursu ve şirket stajı sırasında sağlanır.

Adaylar akademik kayıtları, öğretmenlerinin görüşleri, yazılı ve sözlü İngilizce bilgileri, motivasyonları, AB-Japonya ilişkilerine karşı tutumları ve farklı bir kültüre uyum sağlama yetenekleri temelinde seçilir.

Son Başvuru Tarihi: 10 Şubat 2021.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu