BursYurt Dışı Burs

Japonya OIST Burslu Staj Programı

OIST Graduate School, Araştırma Stajyerleri olarak lisans ve lisansüstü yerleştirme sistemi aracılığıyla eğitim ve araştırma fırsatları sunmaktadır. Bu 2-6 aylık yerleştirmeler, belirli bir laboratuvarda deneyim kazanma veya belirli bir tekniği öğrenme fırsatı verir. Stajyerler, OIST’de bir Profesör yönetiminde çalışmakta ve OIST’in araştırma faaliyetlerine katkıda bulunmaktadır. Özel görev dağılımı, PI’nin takdirine bağlıdır ve değişikliğe tabidir.

Stajyer Araştırma Yerleri, başvuru dönemi aylar öncesinden olmak üzere yılda iki kez rekabetçi bir şekilde ödüllendirilir.

Ödenek

OIST, geçim yardımı, gerektiğinde işe gidip gelme desteği ve kampüste veya yakınlarda konaklama sağlar. Başarılı başvuru sahipleri, OIST’teyken günlük 2,400 JPY (hafta sonları hariç) Yaşam Ödeneği alacaklardır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Seyahat masrafları

OIST, Araştırma Stajyerleri için kendi üniversite veya kurum ile araştırma birimi veya stajın yapılacağı diğer tesis arasında (özellikle Okinawa’da) bir doğrudan gidiş-dönüş seyahatini ödeyecektir. Seyahat tarihleri, yerleştirme süresine mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Başarılı başvuru sahipleri için seyahat OIST Enstitüsü tarafından düzenlenir.

Diğer Destek

Enstitünün Öğrenci Destek Bölümü, OIST’teki Araştırma Stajyerlerine barınma, vize alma, sigorta prosedürleri ve yerel kayıt gibi konularda destek sağlayacaktır. OIST, bakmakla yükümlü oldukları kişiler, aile üyeleri ve öğrenci dışındaki kişiler için destek sağlanamamaktadır.

Başvuru prosedürü

 1. Programa başvurular, çevrimiçi form aracılığıyla yapılmalıdır.
 2. Başvurunuzu ancak başvuru sistemine en az bir tavsiye mektubu aldıktan sonra gönderebilirsiniz.
 3. Başvurunuzun alındığına dair bir otomatik bildirim alacaksınız. (~@oist.jp adreslerinden e-posta alabildiğinizden emin olmak için lütfen ayarlarınızı kontrol edin).
 4. Başvuru sürecini takiben başvurular taranacak ve seçim tamamlanacaktır.
 5. Başarılı başvuru sahiplerine son başvuru tarihinden en geç 3 ay sonra bildirim gönderilecektir. (Bazı durumlarda başvuru sahiplerinin e-posta hizmetleri / ayarları bildirimlerimizin alınmasını engelliyor. Lütfen gelen kutunuzun ~@oist.jp e-posta adreslerinden e-posta alabildiğini onaylayın. Tekrar tekrar bildirim göndermeyeceğiz. Bulamıyorsanız aşağıdaki yaklaşık bildirim tarihine kadar bildirimde bulunmazsanız, mevcut tur için bir teklif almayacağınızı varsayabilirsiniz.)
 6. Staj tekliflerinin nihai onayının ardından stajyerlerle işbirliği içinde gerekli tüm düzenlemeler yapılacaktır. Olası vize hazırlıkları ve diğer gerekli Japon hükümeti belgeleri de dahil olmak üzere, staja başlamak için lojistiğin zamanında tamamlanması için işbirliğiniz gereklidir.

Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim 2020

Staj Bölümleri Listesi

 1. Fizik
 2. Kimya
 3. Biyoloji
 4. Sinirbilim
 5. Matematik
 6. Hesaplamalı Bilim
 7. Çevre
 8. Ekolojik ve Deniz Bilimleri
 9. Mühendislik ve Tıp Bilimi.

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu