EVS- AGH Fırsatları

İtalya Makedonya ve Bulgaristan 2 Ay Kısa Dönem EVS

italya-esc

İtalya, Makedonya ve Bulgaristan da gerçekleşecek 2 aylık kısa dönem ESC projeleri için katılımcılar aranmaktadır. Projelerin gönderici Kuruluşu Uçarlı Gençlik Derneği’dir.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

SDRUZHENIE FOKUS EVROPEYSKI RAZVITIE ( Bulgaristan )

Katılımcılar engelli bireyler ile birlikte çalışmalar gerçekleştirerek ve gönüllülük süreçlerinde engelli bireyler, gençler ve yaşlı bireylerle birlikte çalışma yeterliliklerinin gelişmesi sağlanacaktır. Aynı zamanda SFER’de yapacakları aktiviteler sürecinde yerel halka iletişim kurarak kendilerini yabancı dilde ifade etme yeterlilikleri gelişecektir.

CENTAR ZA MLADINSKI AKTIVIZAM CMA KRIK ( Makedonya )

CMA gençlik katılımı üzerine çalışan bir kurumdur, gençlerin gönüllülük sürecinde bu kurumda gençlerle birlikte atölye çalışmalarının uygulanmasında ve gençlere yönelik faaliyetlerin düzenlenmesinde doğrudan rol almaları beklenmektedir. Bu süreçte CMA’da aktivitelerde katılımcı gençlerin gençlik çalışmaları, Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Gönüllüleri ve aktivite organizasyonuna yönelik yeterlilikleri gelişecektir.

İTALYA

Gençlerle, engelli bireylerle, mülteciler ve göçmenlerle birlikte çalışmalar yürüten bir dernekte bulunacaklar.Dernek bünyesinde gündelik eğitim faaliyetleri düzenlemekle beraber, gönüllü bireylerle birlikte yereldeki okullarda ve gençlik merkezlerinde bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirmektedirler. Bu kapsamda, gönüllü olarak çalışacak gençler, faaliyetlerin düzenlenmesinde rol alacaklar ve engelli, göçmen ve mülteci bireylerle birlikte faaliyetler düzenleme üzerine bilgi edineceklerdir ve kişisel becerileri gelişecektir.

KONAKLAMA , YOL MASRAFLARI KARŞILANACAKTIR. KATILIMCILAR AYRICA CEP HARÇLIĞI ALACAKTIR.

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı