EVS- AGH Fırsatları

İsveç Örby EVS – Avrupa Gönüllü Hizmeti

isvec-agh

PROJE AÇIKLAMASI

Projemizin özü Agape Evi, burası 2017 yaz aylarında başlayan organizasyonlarla ilgilenen bir gençlik topluluğu. Burada hem İsveçliler hem de uluslararası genç yetişkinler bir arada yaşayabilir ve topluluğun vizyonu sadece konaklama için kullanmak değil, aynı zamanda bölgenin birçok gençleri için haftada birkaç gün açık bir ev olmaktır. Burada yaşayan Agape gençleri, herkesin gelip birbirleriyle zaman geçirebilecekleri, yiyecekleri paylaşabilecekleri, oyunlar oynayacakları ve her şey hakkında konuşabilecekleri büyük ve küçük her şeyde önemli rol oynayacaklar. Burada yaşayan gençler, örgütün günlük faaliyetlerine de katılacak ve çalışanlarla birlikte cemaat içindeki çeşitli farklı gruplara ve pratik çalışmalara yardımcı olacaktır. Gruplarımızın kurulumları nedeniyle ve dahil olan herkesi dikkate alarak 12 ay boyunca bir proje yürütmek istiyoruz.

KONAKLAMA, GIDA VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Bir gönüllü olarak, konaklamanız Agape Evi gençlik topluluğu içinde olacaktır. Burada diğer genç yetişkinlerle birlikte evdeki alanları paylaşıyorsunuz. oturma odası, çalışma odası, mutfak ve herkesin kendi yatak odası vardır. Herkes birlikte karar vereceğiniz haftalık bir programa göre temizlemeye ve yemek pişirmeye yardımcı olacaktır. Aylık cep harçlığından elde ettiğiniz parayla, yiyecekler evin içinde ortak olarak satın alınır ve bu yiyeceklerle birlikte yemek pişirirsiniz. Yürüme mesafesindeki farklı etkinlikler için aksi takdirde bisikletle ya da yerel trafikle ulaşım ayarlıyoruz.

PROJE ÇALIŞMASI

Çevrimiçi İsveççe dersleriyle birlikte, İsveç’te kişisel öğretimle ekstra dersler vermek istiyoruz, bu bireysel ihtiyaçları uyarlamak için. Toplulukta yaşayan genç yetişkinler için her hafta birlikte (İsveç hariç) bir ders ve konu örnekleri verilecek. Ulusal ajansa katılan herkese gelince varış eğitimi ve ara sınav düzenleyecektir.

GÖNÜLLÜ PROFİLİ

İlgi Alanları çeşitli gönüllüler arıyoruz; Günlük aktivitede yaşamın her aşamasında insanlarla, özellikle de çocuklar ve gençler ile bir çok toplantıda yer alacak. İsveççe konuşmayı öğrenmek isteyen, sorumluluk alabilen ve yaratıcı olan İngilizce konuşan bir kişi. Ayrıca projeye katılanların da açık günlerle Agape Evi’nde projeyi daha da geliştirmesini istiyoruz. Sosyal beceriler, başkalarına yakın yaşadığınızda ve ayrıca topluluk açıkken gereklidir. Bu projeyi 12 ay boyunca yürütmek istiyoruz, böylece gönüllünün İsveç’te yaşama adapte olması önemlidir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

PROJE TARİHLERİ

17/08/2020 – 16/08/2021 tarihleri arasında toplam 51 hafta

Son Başvuru Tarihi: 16-12-2019


1 Yorum

1 Yorum

  1. rojbin tarakçı

    16 Kasım 2019 at 21:15

    bu proje için bir kişi mi alınacaktır ?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı