BursYurt Dışı Burs

İsveç Küresel Burs Programı

Küresel bir platformda sürdürülebilir kalkınma içinde geleceğin lideri olma hırsına sahip misiniz? O zaman aradığımız kişi olabilirsin. Global Professionals, İsveç’teki yüksek lisans çalışmaları için çok aranan, tamamen finanse edilen uluslararası bir burs programıdır. SI İsveç Küresel Profesyoneller Enstitüsü Bursu, Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemine katkıda bulunacak ve kendi ülkelerinde ve bölgelerinde olumlu ve sürdürülebilir bir kalkınmaya katkıda bulunacak gelecekteki küresel liderler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Son Başvuru Tarihi: 18 Şubat 2021

SI İsveç Küresel Profesyoneller Enstitüsü Bursu, Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemine katkıda bulunacak ve kendi ülkelerinde ve bölgelerinde olumlu ve sürdürülebilir bir kalkınmaya katkıda bulunacak gelecekteki küresel liderler geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Program Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir. Size hem profesyonel hem de akademik olarak gelişmek, İsveç toplumunu ve kültürünü deneyimlemek ve İsveç ve diğer burs sahipleri ile uzun süreli bir ilişki kurmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Genellikle başvuru sahiplerinin% 4-6’sına Global Professionals bursu verilir.

Burs 42 ülkeden vatandaşlar için geçerlidir.
2021 bursiyerlerinin listesi yayınlandı.
Yalnızca ilkbahar döneminde başlayan programlar için geçerlidir.
Ayrıca www.studyinsweden.se adresinde başka burs olanaklarına da bakmanızı tavsiye ederiz.

Uygun Ülkeler: Armenia; Azerbaijan; Bangladesh; Bolivia; Belarus; Brazil; Cambodia; Cameroon; Colombia; Ecuador; Egypt; Ethiopia; Gambia; Georgia; Ghana; Guatemala; Honduras; Indonesia; Jordan; Kenya; Liberia; Malawi; Moldova; Morocco; Myanmar (Burma); Nepal; Nigeria; Pakistan; Peru; Philippines; Russia; Rwanda; Sri Lanka; Sudan; Tanzania; Tunisia; Turkey; Uganda; Ukraine; Vietnam; Zambia; Zimbabwe.

  • SI, gittiğiniz İsveç üniversitesi için öğrenim ücretlerinizi tamamen karşılar. Bu, her dönemin başında doğrudan SI tarafından ödenir.
  • Burs süresince yaşam masraflarınızı karşılamak için düzenli olarak 10.000 SEK alacaksınız. Bu ödeme, burs dönemi boyunca aylık olarak verilir.
  • Hastalık ve kazaya karşı sigorta.
  • Geleceğin Küresel Liderleri için SI Ağı (NFGL) üyeliği – İsveç’teyken profesyonel olarak büyümenize ve ağınızı kurmanıza yardımcı olacak bir platform.
  • Burs süreniz sona erdikten sonra, SI Alumni Network’e üye olursunuz. Bir üye olarak, sürekli ağ oluşturma ve kendinizi profesyonel olarak daha da geliştirme konusunda eşsiz bir fırsat elde edersiniz. Yerel ağlar dünya çapında mevcuttur ve şu anda 140’tan fazla ülkeden 15.000’in üzerinde yetenekli mezundan oluşmaktadır. Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Gürcistan, Moldova, Rusya Federasyonu, Türkiye veya Ukrayna için. Burs ayrıca tüm çalışma dönemi için 10.000 SEK seyahat ödeneği içerir.
Bu tek seferlik bir ödemedir ve halihazırda İsveç’te yaşayan öğrenciler için geçerli değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu