EVS- AGH Fırsatları

İsveç Göteburg Avrupa Gönüllü Hizmeti – EVS

isvec-agh

PROJE AÇIKLAMASI

Kooperativet Fjället, 13-20 yaşlarındaki gençlere açık bir gençlik merkezidir. Gençler için anlamlı bir boş zaman yaratmak için çalışıyoruz. Kooperativet Fjället, sakinlerin çoğunun dışlanmış hissettiği bir alana yerleştirilir. Neredeyse hiçbir yerde yaşayanların birbiriyle buluşabileceği etkinlik veya toplantı yeri yoktur. Gönüllüler için asıl görev, bölge sakinleri için faaliyetler oluşturmak olacaktır. Öncelikle gençlerle çalışıyoruz, ancak bölgedeki tüm sakinler için faaliyetler oluşturmak istiyoruz. Faaliyetler gönüllünün ilgi alanlarına ve bilgilerine ve ziyaretçilerimizin istek ve ihtiyaçlarına göre yapılacak. Etkinlik örnekleri müzik atölyeleri, sinema geceleri, yemek pişirme, el sanatları, spor, sanat, geziler veya gönüllüleri, ziyaretçilerimizi ve sakinlerimizi ilgilendiren diğer şeyler olabilir. Gönüllünün programı değişecek ve çalışma saatleri hem gündüz hem de akşamları karşılanacaktır.

KONAKLAMA, GIDA VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

İki gönüllüyü ağırlayacağız ve bir daireyi paylaşacaklar. Bir evde ihtiyacınız olan her şeyi ile donatılmış iki odalı bir daire. Daire, işyerinden yaklaşık beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Gönüllüler her ay yiyecek ve cep harçlığı alacaklar. Gönüllülere, Göteborg’daki yerel ulaşım için kartlar sağlayacak, böylece şehir içindeki tüm seyahatlerin organizasyonumuz tarafından ödenmesi sağlanacaktır.

 

GÖNÜLLÜ PROFİLİ

Eğitim ya da önceki deneyimler için hiçbir gereksinimimiz yok, ancak gönüllünün sosyal, yaratıcı olması ve asıl görev bölgedeki sakinler için faaliyetler oluşturmak ve yönlendirmek için başlatılması gerekiyor. İnsanlarla çalışmaya ilgi bir zorunluluktur. Gençlerle çok çalıştıkça, gönüllüler faaliyetlerimizi ziyaret eden gençlerin yaşına çok yakınsa, çalışmanın karmaşık olabileceği tecrübesinden bildiğimiz üzere gönüllünün 20 yıl veya daha fazla olmasını tercih ediyoruz.

 

 

BAŞVURU

 

 

Proje  Tarihleri

01/09/2019 – 31/07/2020 tarihleri ​​arasında toplam 49 hafta

 

 

Gönüllü Alınacak Ülkeler

Fransa, Türkiye

 

2 Yorum

2 Comments

 1. naz

  19 Kasım 2019 at 03:06

  ingilizce seviyesini nasıl istiyorlar acaba?

  • abproje

   19 Kasım 2019 at 09:37

   Resmi bir dil seviyesi istenmemektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı