AB Proje Duyuruları

İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı

istihdam-proje

Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı kapsamında “Sosyal Hizmetler Alanında Reformları Destekleyen Sosyal Politika Yenilikleri” başlıklı teklif çağrısı yayınlanmıştır.

Teklif Çağrısının Amacı

Son dönemde yaşanan ekonomik ve mali krizler, sosyal hizmetler alanında iki taraflı bir rol oynamıştır. Sosyal hizmetler bir taraftan krizden etkilenen kişileri yeni bir başlangıç yapmak üzere desteklerken, öte yandan kriz sebebiyle 2011 ve 2012 yıllarında kamu bütçelerindeki kısıtlar sebebiyle sosyal hizmetlere ayrılan fonlar azalmıştır.

Bu teklif çağrısının amacı, iş gücü piyasasındaki hizmet kullanıcılarını bütünleştirmeyi hedefleyen sosyal hizmetlerin örgütlenmesi ve sunulması için politika yeniliklerinin teşvik edilmesidir. Politika yeniliklerinin, bu tür sosyal hizmetlerin sunumunun bütünleştirilmesine odaklanması gerekmektedir.

Bu çağrı, Aktif İçerme Tavsiye Kararı ile Sosyal Yatırım Paketi’nin ve ayrıca yakın gelecekte başlayacak olan, uzun süreli işsizlerin iş gücü piyasasıyla bütünleştirilmesine ilişkin girişimin uygulamasını destekleyecektir.

Politika yeniliğiyle birlikte, kamu sektörü, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları paydaşları arasında güçlü bir ortaklık kurularak hizmet sunumunun bütünleştirilmesi hedeflenmektedir.

Kadınların işgücü piyasasına katılımlarını destekleyen teklifler güçlü bir şekilde teşvik edilecektir.

Toplam Bütçe

Bu teklif çağrısı için öngörülen toplam bütçe tutarı 10.8000.000 €’dur. Talep edilebilecek hibe miktarı ise her bir proje için minimum 750.000 € ile maksimum2.000.000 € arasında olmalıdır.

Avrupa Birliği tarafından hibe edilecek bütçe tutarı toplam uygun proje maliyetinin %80’ini aşamaz.

Başvuru sahibi ve eş başvuru sahipleri kalan % 20’lik maliyeti finanse edebilme yeterliliklerini öz kaynakları veya AB bütçesinden farklı diğer kaynaklar vasıtasıyla garanti etmelidirler.

Ayni katkılar eş-finansman olarak kabul edilemez.

Son başvuru tarihi 16 Kasım 2015 tarihidir!

Türkçe özet bilgi için buraya tıklayınız.

Rehberin tamamına ve diğer başvuru belgelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: 

http://www.yereldeab.org.tr

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı