Genel

İspanya Barcelona Yaz Stajı

ispanya-staj

Programın Tanımı

Genomik Düzenleme Merkezi (CRG), lisans ve yüksek lisans öğrencilerine CRG’de yaz araştırması yapma fırsatı sağlamak için 8. Yaz Stajı Programını başlatıyor. Programın amacı, herhangi bir uyruktan öğrencileri bilimsel bir kariyer arayışında teşvik etmek ve uluslararası bir laboratuvar deneyimine tanıtmaktır.

2020 yılında en fazla 8 staj pozisyonu verilecektir.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Lisans mezunları uygunluk kriterleri

 • Yaşam Bilimleri veya ilgili konulardaki son iki yıllık çalışmalarında (örn. Biyoinformatik, Biyotıp, Biyokimya, Farmakoloji, Kimya) mükemmel bir akademik sicile ve biyobilim ve biyomedikal araştırmalara güçlü bir şekilde ilgi duyan lisans öğrencileri ).
 • Stajın başladığı zaman tamamlanan iki tam yıl (4 yarıyıl) üniversite dersi çalışması.
 • Adaylar staj sırasında lisans derecesini almamış olmalıdırlar. (Yaz 2020).
 • Adaylar daha önce “CRG Yaz Stajı” almamış olmalıdırlar.
 • Yüksek düzeyde İngilizce.
 • Üniversiteniz aracılığıyla bir öğrenci yerleştirme / staj sözleşmesi yapabilirsiniz.

Yüksek lisans öğrencileri için uygunluk kriterleri

 • Akredite bir üniversitede ve yaz stajından sonra şu anda kayıtlı olan biyoloji ve biyomedikal araştırmalara (önceki laboratuvar deneyimi şiddetle tavsiye edilir) mükemmel bir akademik kayıt ve güçlü bir ilgi ile yüksek lisans öğrencileri.
 • Adaylar daha önce “CRG Yaz Stajı” almamış olmalıdırlar.
 • Yüksek düzeyde İngilizce.
 • Üniversiteniz aracılığıyla bir öğrenci yerleştirme / staj sözleşmesi yapabilirsiniz.

  Pozisyonlar, öğrencinin akademik kayıtları ve motivasyon ve referans mektupları dikkate alınarak rekabetçi bir temelde verilecektir. Her öğrenci, öğrencinin ilgisine ve geçmişine bağlı olarak belirli bir laboratuvarla eşleştirilecektir.

 

Süre

Yaz eğitimi, Haziran / Temmuz’dan Eylül 2020’ye kadar 2 ay boyunca dağıtılan 320 çalışma saatinden (40 saat / hafta) oluşacaktır, ancak tüm yaz staj arkadaşları 20 Temmuz 2020 haftasında CRG’de olmalıdır.

Programın yoğun yapısı katılımcıdan tam zamanlı taahhüt gerektirir. Öğrenciler planlanan tüm etkinliklere katılmakla yükümlüdürler.

 

Başvuru süreci

CRG Yaz Stajı Programına başvurular sadece online başvuru sistemimiz aracılığıyla online olarak kabul edilmektedir. Adaylar online başvurularını İngilizce hazırlamalıdır.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Ücret

Seçilen tüm adaylar: 400 € / ay Maaş
Aday Barselona’dan değilse: Öğrencinin ikamet yerine 1 dönüş bileti (300 € ‘ya kadar Avrupa bileti / 800 €’ ya kadar Yurtdışı bilet)
2 ay boyunca yemek kuponları (öğle / iş günü).

Öğrenci stajyerleri Üniversite tarafından sağlanmadığı takdirde kendi sağlık ve kaza sigortalarını sağlamalıdır
Bu ödenekten öğrenciler kendi konutlarından sorumludurlar.

Yaz Stajı Programına katılım, yararlanıcı ile CRG arasında herhangi bir sözleşme ilişkisi olduğu anlamına gelmez. Öğrenci, herhangi bir nedenle, programı gönüllü olarak geri çekerse veya programı yarıda keserse, usulüne aykırı olarak alınan ödemeler iade edilmelidir.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı