EVS- AGH Fırsatları

İrlanda’da Drama Eğitimi Üzerine EVS – European Solidarity Corps

irlanda-agh

PROJE AÇIKLAMASI

Bu dayanışma projesi, gönüllülere gençlerle ilgili sorunları keşfetmek için drama kullanma konusunda derinlemesine deneyim kazandırmayı amaçlamaktadır. 11 yaşından 24 yaşına kadar gençlere yönelik bir tiyatro düzenliyoruz. Ayrıca, gönüllülere drama kolaylaştırma, oyunculuk, bir gençlik tiyatrosu projesi yürütme ve bir tiyatro şirketini yönetme konusunda eğitim ve öğrenme alanı sağlamayı amaçlamaktadır. Gönüllüler deneyimli drama kolaylaştırıcılarını çalışmalarında gölgeleyecekler; gençlik tiyatrosu ile kendi drama ve / veya film projelerini planlamak ve uygulamak; istedikleri takdirde akranlarının yanı sıra prodüksiyonlarda yer almak; ve birebir mentorluk desteği alabilirsiniz. Projemizin temel amaçlarından biri, gönüllülerin kişisel ve sosyal gelişimlerine yer yaratmaktır. Yeni beceriler geliştirmek, gelecekte daha yüksek istihdam şansına sahip olacaklarını umuyoruz. Tüm gruplarımız toplumsal cinsiyet, sosyal, ekonomik ve kültürel geçmişler bakımından karışık olduğu için projemizin sosyal içerme ve gençler için eşit fırsatlara odaklanması.

 

KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞTIRMA DÜZENLEMELERİ

Crooked House aşağıdakileri ödüyor: – İrlanda’ya uçuş ve sonunda dönüş – varsa vize masrafları. Havaalanında gönüllüler topluyor ve konaklama yerlerine götürüyoruz. Gönüllüler İrlandalı bir ailenin evinde yaşıyor. Kendi odalarına sahip olacaklar ve evi, mutfağı vb. Özgürce kullanabilecekler. Çarpık Ev bunun için kira öder. Gönüllüler, her ayın başında yiyecek ve yaşam giderlerini ödemek için aylık 450 € ödenek alırlar. Tüm evler işe yakın.

 

BAŞVUR

 

PROJE SIRASINDA EĞİTİM

Her Pazartesi günü gönüllüler yıl boyunca 3 saat Drama Kolaylaştırması eğitimi alacaktır. Ayrıca kendi becerilerini diğer gönüllülerle paylaştıkları haftalık bir Skills-Share yapacaklar. Çocukları Koruma, Sağlık ve Güvenlik konularında eğitim verilecektir. Ulusal ajansımız tarafından yürütülen gönüllüler için üç eğitim oturumuna katılıyorlar. Ayrıca kültür, gençlik çalışmaları ve sosyal konularda eğitim günlerine katılabilecekler. İngilizce öğrenmede haftalık 3 ücretsiz oturum yapılacaktır. Oyunculuk eğitimi verilecektir. Gençlik çalışmaları ve sosyal konularda çeşitli eğitimler verilecek.

 

GÖNÜLLÜ PROFİLİ

Gönüllüler: – Drama konusunda deneyim sahibi olmalıdır. İdeal olarak gönüllüler tiyatro performans deneyimine sahip olacaklardır. Ancak, okulda veya üniversitede okumuş olabilirsiniz. Ya da bir oyunu yönetmiş veya bir oyuncuyla oynamış olabilirsiniz. – 20 ila 30 yaş arasında olmak. Bazı istisnalar yapılabilir ancak en az 20 yaşında olanları tercih ederiz. – inisiyatif sahibi olmak – yani kendi işlerini başlatabilir – soğuk, karanlık ve ıslak kışlara hazırlıklı olmak – esnek, değişen ve organik olarak yapılandırılmış ortamlarda çalışmak. – Yalnız ve gruplar halinde çalışabilme. – yaratıcı ol.

 

BAŞVUR

 

Son Başvuru Tarihi: 20/01/2020

Proje Tarihleri: 01/09/2020 – 31/08/2021


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı