Eğitim Burs Duyuruları

IELTS Testine Dair Herşey IELTS Açık Ofis Günlerinde

ielts-nedir

British Council’ın Mart ayında düzenleyeceği ‘IELTS Açık Ofis Günleri’ ile adaylar, IELTS testine dair tüm merak ettiklerini ve sınava hazırlık tavsiyelerini öğrenecek.

 

İş, eğitim ve göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen İngilizce dil yeterliliği sınavı IELTS’e dair merak edilenlerin tamamı, ‘IELTS Açık Ofis Günleri’nde paylaşılıyor. British Council tarafından, IELTS testine girmeyi düşünenlere destek sağlamak amacıyla 11 ve 25 Mart tarihlerinde British Council İstanbul ofisinde düzenlenecek ‘IELTS Açık Ofis Günleri’, tüm sınav adaylarının katılımına açık.

‘IELTS Açık Ofis Günleri’nde adaylar; test günü deneyimi, IELTS’e girebilen tarihler, kağıt-kalem ve bilgisayar üzerinden IELTS arasındaki farklılıklar, kayıt süreci, ücretsiz hazırlık materyalleri ve sınav sonuçlarının duyurulması gibi konuların yanı sıra tüm sorularını tecrübeli IELTS uzmanlarına yöneltebilecek. IELTS sınavına girecekler bu etkinlikle, sorularını yüz yüze sorma fırsatı bulurken aynı zamanda sınava hazırlık tavsiyeleri de alacak.

‘IELTS Açık Ofis Günleri’ katılımı esnasında IELTS testine kaydolan adaylara ise 150 TL değerindeki IELTS hazırlık kitabı hediye edilecek.

Detaylı bilgi ve kayıt için https://www.britishcouncil.org.tr/events/ielts-open-days sayfası ziyaret edilebilir.

Etkinlik tarih ve saatleri:

  • 11 ve 25 Mart 2020: 10:00 – 12:00 saatleri arası

British Council ofis: Maya Akar Center, Büyükdere Cad. No:102 Esentepe-Şişli

British Council hakkında:

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. 100’ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında çalışıyoruz. Geçen yıl 65 milyondan fazla kişiyle yüz yüze, 731 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarımızla iletişim kurduk. Fırsatlar yaratarak, bağlantılar kurarak ve güven inşa ederek değiştirdiğimiz yaşamlarla, beraber çalıştığımız ülkelere olumlu katkılar sunuyoruz. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur. Gelirimizin yüzde 15’i ise Birleşik Krallık hükümet tarafından karşılanmaktadır.

 

 

IELTS – Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı

IELTS’in açılımı Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavıdır. Geçen yıl üç milyon katılımcının girdiği IELTS, yüksek eğitim ve küresel göç için dünyanın en bilinen İngilizce yeterlilik sınavıdır.

10 binin üzerinde kurum, eğitim, göç ve mesleki akreditasyon gibi amaçlarla İngilizce dilinde iletişim kurabilmek konusunda IELTS’i gerçek hayatı yansıtan, güvenli, tutarlı ve geçerli bir sınav olarak kabul etmekte ve güvenmektedirler.

IELTS’in resmi ortakları British Council ile IELTS Australia ve Cambridge Assessment English kurumlarıdır.

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur ve 100’ün üzerinde ülkede, 800’den fazla sınav merkezinde IELTS sınavı yapmaktadır.

 

Sınav hakkında

Katılımcıların dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri ölçülür. Tüm sınav puanlamaları, 1 (Aday dili kullanamıyor) ile 9 (Uzman kullanıcı) arasında puanların yer aldığı bir ölçekle değerlendirilir.

IELTS, akademik ve genel amaçlara hizmet eden iki farklı sınav seçeneği sunmaktadır. IELTS Akademik, bir yükseköğrenim ortamında ihtiyaç duyulan İngilizce yeterliliğini ölçer. Katılımcılara, çalışma alanlarından bağımsız olarak sorular ve metinler verilir. IELTS Genel Eğitim sınavı ise, gündelik hayat içerisinde kullanılan İngilizce yeterliliğini ölçmektedir. Sorular ve metinler iş ortamını ve sosyal durumları yansıtmaktadır. IELTS Genel Eğitim sınavı, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık ile İrlanda’ya göç etmek isteyenler için uygundur.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı