Erasmus+Erasmus+ Gençlik

ID Talks Erasmus+ Online Eğitimi

ID Talks, ilham verici konuk konuşmacılar, düşündürücü içgörüler, küçük gruplar halinde tartışmalar ve Soru-Cevap oturumları ile her biri 90 dakikaya kadar 5 bağımsız çevrimiçi etkinlik (atölye çalışmaları) serisidir.
Uluslararası gençlik çalışmaları sektörü için, 2020, mevcut Erasmus + programının ve Avrupa Dayanışma Birliği’nin sonunu işaret ederken, yeni nesil AB programları da yakında çıkacak. Daha geniş bir ölçekte, COVID-19 salgını, sınır ötesi öğrenme etkinlikleri ve hareketlilik projeleri üzerinde derin bir etkiye neden oluyor. Kuruluşlar ve gençlik çalışanları, faaliyetlerini sürdürebilmeleri için alternatif çözümler bulmaya zorlandı.

Kapsayıcılık ve Çeşitlilik bayrağını dalgalandıran herkes için bu, neler olduğunu, neler başardığımızı ve mevcut ve gelecekteki zorluklara hazırlanmamızı sağlamak için mevcut bilgi ve deneyimlerimizi nasıl daha da geliştirebileceğimizi düşünmek için doğru an.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Son Başvuru Tarihi: 20 Ekim 2020

“Kimlik Konuşmaları” Kapsayıcılık ve Çeşitlilik (ID) ve kaliteli gençlik çalışmalarının tanıtımındaki 5 ana başlıkta 5 çevrimiçi çalıştay serisidir. Kapsayıcılık ve Çeşitlilik üzerine içgörüleri, araştırma bulgularını, düşünce için yiyecekleri, en iyi uygulamaları veya ilham verici hikayeleri paylaşmak için dünyanın her yerinden gençlik çalışanları, profesyoneller ve gönüllüler içerir. Katılım ve Çeşitliliği etkileyen acil konular ve zorluklar konusunda katılımcılara rehberlik edecek ve onlara ileriye bakmaları ve gençlik çalışmalarının ve Kapsayıcılık ve Çeşitliliğin geleceğinin nasıl olabileceğini hayal etmeleri için ilham verecekler.

Her atölye, bir konuk konuşmacının girdisi ile başlar. Daha sonra, katılımcılar tartışmaya katılma, sorular sorma ve kendi gerçekleri ve deneyimlerini paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Ne zaman?

21 Ekim’den 16 Aralık’a kadar her iki Çarşamba günü 13:00 CET’de.

– 21 Ekim (1 PM CET)> ID Talks Digital: Çevrimiçi gençlik etkinliklerini nasıl kapsayıcı hale getiriyorsunuz? Dijitalleşme çağında uluslararası projelerin odağında Kapsayıcılık ve Çeşitlilik!

– 04 Kasım (1 PM CET)> Kimlik Konuşmaları Örgütsel: Tamam, projeleriniz kapsayıcı, ama sizin kuruluşunuz da mı? Mobilite projelerinin ötesinde bir Kapsayıcılık ve Çeşitlilik kültürü nasıl oluşturulur!

– 18 Kasım (1 PM CET)> ID Talks Entrepreneurial: Bir ‘girişimci ruh’ Dahil Etme ve Çeşitlilik çalışmalarınızı nasıl hızlandırabilir? Kapsayıcılık ve Çeşitlilik alanında ilham verici sosyal girişimcilik uygulamaları.

– 02 Aralık (1 PM CET)> Kimlik Konuşmaları Etkisi: AB Gençlik projenizin kapsayıcılık ve çeşitlilik üzerindeki etkisini ölçmenin akıllıca yolları. Kapsayıcılık ve Çeşitlilik çalışmasının AB gençlik hareketliliği projeleri içindeki etkisini ölçmek.

– 16 Aralık (1 PM CET)> ID Talks Future: Kapsayıcılık ve Çeşitliliğin Geleceği: ne tür bir toplum inşa etmek istiyoruz?

Kimin için?

AB gençlik programlarında ID’ye katılan gençlik çalışanları, gençlik liderleri, profesyoneller ve gönüllüler ile gençlik çalışmaları ve Kapsayıcılık ve Çeşitlilik konularıyla ilgilenen herkes.

Ana nesneler:

– Düşünce için yiyecek sağlamak ve ilham verici kimlik hikayelerinden öğrenmek;

– Gençlik çalışma sektörü ve ötesinde kimlik konuları hakkında bilgi edinme fırsatı sağlamak;

– Bilgi, ilham ve gençlik sektörünün kimliğini ele almasına yardımcı olacak yöntemler almak;

– Kaliteli (uluslararası) gençlik çalışmaları hakkında bilgi vermek ve katkıda bulunmak;

– ID kapsamında mevcut ve gelecekteki zorlukların nasıl çözüleceğini belirlemek ve öğrenmek;


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu