BlogYurt Dışı Eğitim

Hollanda’da Kaçırılmayacak Burs Fırsatları

Hollanda’da Eğitim Almak İsteyenler İçin Kaçırılmayacak Burs Fırsatları!

Uluslararası öğrencilerin yurt dışı eğitim almak için bir numaralı destinasyonlarından biri olan Hollanda, prestijli üniversiteleri ve uluslararası iş deneyimi ile göz dolduruyor. Hollanda’da eğitim alabileceğiniz iki tür kurum yer alır: Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri, gerçek dünya deneyimi kazanmanıza yardımcı olacak kapsamlı beceriler elde etmenizi sağlarken Araştırma Üniversiteleri ise akademik eğitime ağırlık verir. Her iki öğrenme türü de teorik eğtimin yanı sıra bölümünüzü tamamladıktan sonra sizi, iş piyasasına girmeye hazırlamak için tasarlanmıştır.

Hollanda’da devlet üniversitelerinde eğitim almak isteyen AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler için lisans derecelerinde eğitim ücretleri 6,000€ ile 15.000€ arasında değişiyor. Yaşam ücretleri ise eğitim almak istediğiniz şehre göre değişiklik gösteriyor. Peki, Hollanda’da eğitiminiz süresince faydalanabileceğiniz burs fırsatları var mı?

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir, üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

Gelin, öğrenim ücretleri ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğiniz, üniversiteler ve hükümetin sunduğu burslara birlikte göz atalım!

  • Erasmus

Avrupa Birliği tarafından yürütülen bir öğrenci değişim programı olan Erasmus, lisans ve lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilere sunulur. 3-12 ay arasında değişen Erasmus programı kapsamında 37 ülkeden 4.000’den fazla eğitim kurumundan kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Programa katılmak isteyen öğrencilerin not ortalamasını yüksek tutmaları, lisans ya da lisansüstü eğitimlerinin ilk bir yılını tamamlamış olmaları gerekiyor.

  • Hollanda Bursları

Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı ile Araştırma Üniversiteleri ve Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri tarafından Hollanda’da eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere sunulan Hollanda Bursları için AB dışından gelmeniz gerekiyor. Lisans ya da yüksek lisans derecesinde verilen finansal desteklerin süresi, sadece 1 yıldır ve yılda 1 kez verilir. Burslar 5.000€’dur ve tam öğrenim ücretinizi karşılamaz. 2021 yılı için ikinci başvurular, 1 Mayıs’ta kapanıyor.

  • Radboud Bursları

Hollanda’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen AB ya da AEA dışından gelen bir dizi yetenekli öğrenciye Radboud Üniversitesi tarafından sunulan burs programıdır. Üniversitenin İngilizce öğretilen bir master programına kayıt olan öğrencilere, 16.000€ değerindeki öğrenim ücreti ve 10.800€ değerindeki yaşam masrafları için bir tam burs ya da 2.168€ değerinde yine öğrenim ücretini karşılayan bir kısmi burs verilir. Unutmayın, burs başvurusu için son tarih 1 Mart’tır.

Sitemize kayıt olarak Hollanda’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

  • Twente Bursları

Twente Üniversitesi, hem AB hem de AB üyesi olmayan ülkelerden gelen mükemmel akademik becerilere sahip öğrenciler için yüksek lisans derecesinde burs imkanları sunuyor. Üniversite, programa katılmak için uygulamalı matematik, biyomedikal mühendisliği, bilgisayar bilimi, kimya mühendisliği, nanoteknoloji, psikoloji gibi alanlarda bir yıl boyunca 3.000€ ile 22.000€ arasında finansal destek sunuyor. Burslar için ikinci tur başvuruları, 1 Mayıs’ta son buluyor.

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu