Gençlik Projeleri

Gençlik Politikaları ve Stratejileri Üzerine Online Eğitim – Ücretsiz

erasmus-online-egitim

Gençlerle saha eğitiminde mi çalışıyorsunuz? Eğitim çalışmalarınıza nasıl daha fazla hareket, eğlence ve etki getireceğine dair fikir ve ilham mı arıyorsunuz? O zaman bu ücretsiz çevrim içi kurs tam size göre!

 

Bu kursta, beden eğitimi eğitiminde bedenin kullanımını vurgulayan çağdaş bir pedagojik öğrenme teorisi olan somutlaşmış öğrenmenin ana unsurlarını ve ilkelerini tanıtacağız. Bedenlenmiş öğrenme sürecinde, kişinin vücudu, hareket, dokunma, çizim, günlük yazma, yansıtma ve diğer etkinliklerle öğrendiği bir laboratuar haline gelir.

Beden öğrenme, gençlerin sosyal ve duygusal becerilerini, inisiyatif duygusunu ve girişimcilik zihniyetlerini geliştirmek ve ayrıca daha barışçıl, bağlı ve sorumlu topluluklar oluşturmak için güçlü bir araçtır. Dahası, bizi bedenlerimizle birleştiren eğitim bize güç verir – kendimize güvenme, zor durumlar ve değişimler arasında gezinme, öğrenmeyi öğrenmeyi ve hayata geçirmeyi bilme.

 

Kurs, hem gençlere hem de yetişkinlere yönelik, yaygın eğitim programlarına dayanan, beden farkındalığı, öğrenme ve hareket sağlama konusundaki en iyi uygulamalarını ve deneyimlerini paylaşacak uluslararası bir eğitmen ekibi tarafından hazırlanmıştır.

 

BAŞVURU

 

Öğrenme içeriği dört modülde yapılandırılmıştır:

Katılımcıları somutlaştırılmış öğrenmenin kavram ve ilkelerine tanıtmak.

Sosyal ve toplumsal becerilerin, girişimciliğin ve inisiyatifin geliştirilmesine yardımcı olan somutlaştırılmış öğrenme yöntemleri.

Katılımcıların kendi kolaylaştırma becerilerini geliştirmeleri ve mesleki gelişimlerini arttırmaları için pratik alıştırmalar.

Eğitmenlerin, öğrenme adına somutlaşan öğrenme ve teknolojileri birleştiren en yeni gelişmeleri keşfedecekleri geleceğe bakış.

Ders, eğitmenlerden kısa girdiler, işinize uyarlanabilecek faydalı kaynaklara bağlantılar ve en önemlisi pratik ödevler içerir. Sizin de keşfedeceğiniz gibi, ödevlerin doğru ya da yanlış cevapları yoktur – amaçları, konunun anlaşılmasını derinleştirmek, yansıtmayı teşvik etmek ve işinizde faydalı olacak diğer öğrencilerle fikirlerini geliştirmek ve paylaşmaktır.

 

Kurs sırasında öğreneceksiniz:

Öğrenmenin temelleri ve yararları.
Güvenli ve destekleyici bir öğrenme alanı yaratmak.
Vücut temelli ve hareket temelli öğrenme süreçlerini kolaylaştırmanın temel ilkeleri.
Eğitim çalışmaları için pratik yöntemler.
Kolaylaştırma becerilerinizi ve varlığınızı geliştirmek için araçlar ve ipuçları.
Ayrıca, eğitmenlerden kişisel destek almak ve somutlaştırılmış öğrenmeye ilgi duyan diğer insanlarla tanışmak için bu projenin Facebook grubuna katılabilirsiniz.

 

Kursun başarıyla tamamlanmasının ardından Erasmus + tarafından desteklenen projeler için bir tanıma aracı olan Youthpass sertifikası talep edebilirsiniz. Youthpass Sertifikası uluslararası alanda tanınmakta ve saygı duyulmaktadır ve özellikle gençlik, yaygın eğitim ve üçüncü sektörde iş olanakları ararken yardımcı olabilir.

 

Denemeye hazır mısın?

BAŞVURU

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı