Gençlik Projeleri

Gençlerin Ruh Sağlığı Üzerine Erasmus+ Online Eğitim Kursu

online-egitim

Dünyanın karşı karşıya olduğu durumda, belirsizlik, değişim ve izolasyonla başa çıkmak için ruh sağlığı desteği hayati önem taşımaktadır. Gençlik çalışanları, iyi zihinsel sağlığı ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek için beceri ve tutumlara ihtiyaç duyarlar.

İyi zihinsel sağlık, bireylerin, ailelerin, çalışanların ve toplulukların yaşam kalitesi, refahı ve verimliliği için temeldir. Toplumun gücünü ve direncini arttırır. Toplumun önemli bir parçası olan gençler, daha fazla bilgi edinmek, daha fazla konuşmak ve akıl sağlığıyla ilgili konularda daha fazla hareket etmek için alana ve kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bazı gençlik çalışanları bu tür konularda gençlerle konuşmakta zorlanırlar; basitçe konunun üzücü olabileceğinden veya konuşma sırasında nasıl ele alınacaklarını bilmedikleri bazı kişisel veya tıbbi konuların ortaya çıkabileceğinden endişe ettikleri için. Erken yaşlardan itibaren zihinsel sağlık hakkında konuşmak, bireylerin duygularını daha iyi anlamalarına ve zihinsel ve fiziksel olarak kendilerine daha iyi bakmalarına yardımcı olur – bu da aynı derecede önemlidir. Konuşarak ve daha fazla yetkinlik kazanarak, zihinsel sağlık çevresindeki sosyal damgalamayı beslemeyi bırakabilir ve aynı zamanda ortaya çıktığında damgalamaya karşı koymanın yollarını öğrenebiliriz.

 

Seminerin Amacı

Bu Seminerin temel amacı, gençlik çalışanlarına zihinsel sağlık sorunlarının nasıl ele alınacağı ve gençlerin zihinsel sağlığının nasıl güçlendirileceği konusunda bilgi, beceri ve tutum kazandırmaktır.

 

Hedefler:

Zihinsel sağlık sorunlarını ve gençlerin yaşamıyla ilişkilerini daha iyi anlamak için,
Ruh sağlığı konularında damgalanma ile nasıl başa çıkılacağını öğrenmek,
Pozitif ruh sağlığını iyi, çevrimiçi ve çevrimiçi olarak desteklemenin yollarını öğrenmek.
Halk sağlığı sektörü ve farklı ortamlarda sistematik çalışma biçimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek; yerel çevre, okullar ve çevrimiçi fiziksel ve zihinsel sağlığı etkiler
Gençlerin refahını nasıl destekleyecekleri konusunda iyi uygulamaları paylaşmak,
Ruh sağlığı sorunları ile ilgili gençlik çalışmaları uygulamalarını paylaşmak,
Gençlerin sağlığı ve refahı Erasmus + Gençlik Programı’nda kalıcı bir önceliktir ve aynı zamanda Avrupa Gençlik Stratejisinde de vurgulanmaktadır.

 

Son Başvuru Tarihi: 24 Nisan 2020

Program ücretsizdir!

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı