Eğitim & Etkinlik

Gençler İçin Yaratıcı Yazarlık Online Eğitim Kursu

Yaratıcı yazma bilişsel becerilerinizi geliştirmek için kullanılan bir yöntem olarak bilinir. Bir yazar olarak, okuyucunuzu büyüleyecek metinler oluşturmak için zihninizi ve hafızanızı aktif olarak kullanıyorsunuz.

Genel Bakış ve Amaç

Yaratıcı yazma bilişsel becerilerinizi geliştirmek için kullanılan bir yöntem olarak bilinir. Bir yazar olarak, okuyucunuzu büyüleyecek metinler oluşturmak için zihninizi ve hafızanızı aktif olarak kullanıyorsunuz. Yaratıcı yazma sayesinde işinizdeki veya okulunuzdaki yazma görevlerini kolayca yapabilirsiniz. Bir işletme sahibiyseniz, işletmenizi çevrimiçi ortamda ve sosyal medyada nasıl başarılı bir şekilde tanıtacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca, bu çalıştay yazma projeleri üzerinde çalışan herkese fayda sağlayabilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Size göstereceğimiz uygulamalar, farklı konulara odaklanan ilgili kısa yazma alıştırmaları ile birleştiğinde, yazma becerilerinizi geliştirmenize ve ilgi çekici metinler yazmanıza yardımcı olacaktır.

Bu nedenle nihai ürününüz, katılımcıların çoğunluğu tarafından seçilen ve Youth On Board web sitesinde yayınlanan bir konuda bir blog yazısı olacak!

Çalıştayın tarihleri: 1 Haziran, 3 Haziran ve 5 Haziran. Çevrimiçi oturumların süresi 18: 00h ve oturum başına yaklaşık 90 dakika olacaktır.

 

Atölyenin bölümleri

  1. Yaratıcı yazmanın temelleri ve amacı – sunum ve tartışma (1 Haziran)

İlk oturumda neden yaratıcı yazmayı kullandığımıza, geçmişte bazı etkili metinlerin nasıl yazıldığına ve bazı örneklere bakacağız. Ayrıca, katılımcılarla yaratıcı yazma ve blog yazısı konularını seçme deneyimleri hakkında bir tartışma yapılacaktır.

  1. Dil nasıl kullanılır – “Göster, Söyleme” yöntemi (3 Haziran)

İkinci oturumda “Göster, Söyleme” yöntemini tartışacağız. Bazı alıştırmalarla birlikte, cümlelerin mülayim veya sıkıcı olmaktan ilginç ve bilgi dolu hale nasıl dönüştürüleceğine bakacağız.

  1. Son ödev – gönderilen blog gönderilerinin sunumu ve düzeltilmesi (5 Haziran)

Bu çalıştayın son oturumu, son ödev metinlerinin analizine odaklanacaktır. Bunlar web sitemizde yayınlanan blog yazıları olacak. Göndermeden önce bunları birlikte inceleyip analiz edeceğiz.

 

Kimler katılabilir?

Katılım, yapıcı sunumlar, tartışmalar ve alıştırmalar yoluyla yazma becerilerini keskinleştirmek isteyen gençlik çalışanları ve gençlik liderleri içindir. Katılımcılar 14 yaşından büyük olmalıdır.

 

Sertifikalar

Bu çalıştaydaki her katılımcı çalıştayı tamamlamak için dijital bir sertifika alacaktır. Çalıştayı tamamlamak için her katılımcının 3 oturuma da katılması gerekir. Bu, alıştırmaları tamamlamak, tartışmalara katılmak ve son görevi vermek anlamına gelir. Ayrıca, çalışmalarınız sosyal medya kanallarımızda ve web sitemizde tanıtılacaktır.

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu