Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Online Eğitim Kursu İtalya

Gençler Arasındaki Şiddeti Azaltmak İçin Görsel-İşitsel Sanatlar Erasmus+ Online

Konferans – Sempozyum – Forum

22 Ocak 2021 | Çevrimiçi, İtalya

Her zamankinden daha fazla şiddet içeren bir dünyada, gençlere ses vermek, hayati önem taşır. Bu çevrimiçi Konferans, deneysel video yapımının ve yaratıcı sanatın gençleri güçlendirmek, farkındalığı artırmak ve daha hoşgörülü toplumlar inşa etmek için ne kadar güçlü araçlar olabileceğini sunacak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Fiziksel şiddet, zorbalık, siber zorbalık, cinsiyete dayalı şiddet, kayıtsızlık, görünmezlik ve izolasyon, gençlere dokunan her tür şiddet ve bu zorlu pandemi dönemlerinde daha büyük bir güçle yükselmektedir. Peki ya olumsuz bir perspektiften bakmak yerine, kültürlerarası bir grup genç insan, onların yaratıcı zihinleri, sanatı ve bir video kamerasıyla bir araya gelirsek ve ona olumlu bir bakış açısıyla yaklaşırsak? Bir grup İtalyan gencinin yaptığı şey buydu: deneysel video yapımı yoluyla şiddeti karşılaştırmak ve azaltmak!

Genç biriyseniz, gençlik çalışanıysanız ve / veya gençlik alanında çalışıyorsanız ve bu yenilikçi metodolojiyi nasıl uygulayacağınızı öğrenmek, video prodüksiyonlarını görmek veya hatta şiddete karşı kendi video prodüksiyonlarınızı uluslararası bir izleyici ile paylaşmak istiyorsanız, bize katılın!

Çevrimiçi Final Sergisi “Deneysel Şiddet Karşıtı”. Farklı ülkelerden gençler konferansa davetlidir ve seminer İtalyanca düzenlenecektir.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Herhangibir link paylaşmamışsınız, nasıl başvurabilirim? Mail yoluyla dönerseniz memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu