Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Online Eğitim Kursu İspanya

Star of Europe eğitimi sizi en başından sonuna kadar gençlerin katılımını vurgulayan bir Erasmus+ online gençlik değişim projesine götürecektir. Değişimin oluşturulmasında dijital Star of Europe materyalini nasıl kullanacağınızı da öğreneceksiniz.

GERÇEK Gençlik Değişimlerinin Nasıl Yapılacağını Öğrenin!

Gençlik değişimleri hakkında daha önce ne duyduysanız veya daha önce nasıl düzenlediyseniz, bu eğitim size gençlik değişimlerini olması gerektiği gibi nasıl yapacağınızı öğretecek!

Gençleri kendi projelerini başlatmaları ve yürütmeleri için nasıl destekleyeceğinizi öğreneceksiniz, ancak onlar için proje yapmayacaksınız.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Katılım ve ortaklığa odaklanın

Bir gençlik değişiminin orijinal fikri, katılımcı ülkelerdeki genç grupları için uzun vadeli bir öğrenme sürecidir. Gençler, bir proje için bir fikir ürettikleri, konuyu seçtikleri ve programı için etkinlikleri tasarladıkları bir sürece dahil olurlar. Faaliyetleri doğrudan kendileri yürütürler ve diğer gençler ve akranları için yaygınlaştırma faaliyetleri planlarlar.

Sürecin her adımı öğrenmeyle ilgilidir – süreçte ne kadar çok genç aktif rol alırsa, o kadar çok yeni öğrenim durumuyla karşılaşır. The Star of Europe’da, gençlik değişim projelerinin tüm adımlarına dalacağız. gençlerin bir projenin tüm seviyelerinde nasıl aktif rol alabileceklerini ve bunun boyunca nasıl farklı şeyler öğrenebileceklerini görün.

Ayrıca, her bir katılımcı ülkedeki gençlerin sürecin ana parçası olup olamayacaklarına da bakacağız – böylece tüm gençlik grupları için eşit öğrenme fırsatları sağlamak, ancak sadece birine ev sahipliği yapmak için değil.

Kaç tane gençlik değişiminin organize edildiğinin aksine, gençlik değişimlerinin orijinal fikrini desteklemek ve gençlik değişimlerinin yetişkinler tarafından gençler için planlanan projeler değil, gençlerin kendi projeleri olmasına izin vermek istiyoruz.

Sürecinizi destekleyen dijital materyal

The Star of Europe, daha önce üretilmiş basılı materyallere dayanan kendi kapsamlı dijital materyallerine de sahiptir. Artık bu malzemelerin her ikisi de yan yana var ve dijital malzemeler her zaman ortaklarla ve gençlerle birlikte kullanılmak üzere mevcut.

Her adımda, gençlerin proje planlamasının farklı unsurları üzerinde çalışırken kazanabilecekleri Öğrenme Rozetleri bulunur. Rozetler size sürecinizdeki ilerlemeyi gösterir ve gençlerin katılımlarını görmelerine yardımcı olur. Süreçten sonra rozetler size ve gençlere hangi öğrenme deneyimlerini Youthpass’lara ileteceğinizi görmenize yardımcı olur.

Eğitim sırasında, katılımcıların gençlerle çalışmak için eve döndüklerinde bunları nasıl kullanacakları konusunda deneyim kazanmaları için dijital materyaller kullanılacak.

Amaç ve hedefler

“The Star of Europe” un amacı, bir gençlik değişim projesinin neler içerdiğine dair kapsamlı bir anlayış elde etmektir – bir projenin fikirinden, ihtiyaç değerlendirmesinden takip faaliyetlerine kadar. Daha spesifik olarak, ana hedefler şunlardır:

Bir gençlik değişim projesinin yaşam döngüsünün tüm mantığına aşina olmak
Gençlerin gençlik değişimlerine tam katılımının değerine ilişkin anlayışı artırmak
Gençlik değişimlerinde gençlerin öğrenme fırsatlarının farkına varmak
Eşit ortaklığa ekstra önem vermek ve ortakları projeyi birlikte planlamaya, hazırlamaya, uygulamaya ve raporlamaya teşvik etmek
Gençlik değişimlerini desteklemek için bir araç olarak bir Avrupa Star dijital platformunu tanımak
Yeni gelenler ve deneyimli grup liderleri için eğitim

Gençlik gruplarıyla düzenli olarak, profesyonel veya gönüllü olarak çalışıyorsanız, bu eğitime iyi bir katılımcısınız. Bir gençlik çalışanı, gençlik lideri veya grup lideri olarak, halihazırda ilgilenen gençlerden oluşan bir gruba veya birlikte çalışmak için ilgili bir grubu nasıl bulacağınıza dair bir fikriniz var.

Yeni gelen biri veya halihazırda gençlik değişimleri organize etmiş, ancak daha önce projelerin planlamasına gençleri dahil etmemiş biri olabilirsiniz.

18 yaşından büyük olmalısın. Doğrudan bir grup gençle çalışan ve gelecekteki projeler için ortaklıklar kurmak isteyen başvuru sahiplerine öncelik veriyoruz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu