Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Online Eğitim Kursu İspanya

ESC / yerel gönüllüleri tarafından kazanılan sosyal becerileri tanımak için GloRe Sertifikası küresel platformu hakkında bilgi edinin. GloRe Ağına nasıl katılacağınızı keşfedin ve gönüllülerinizi mentorluk araçlarıyla desteklemek için yeni yetkinlikler edinin.

Çoğaltıcıların Eğitimi

GloRe, dünya çapındaki gönüllülere, gönüllü olurken kazanılan ve gösterilen sosyal becerilerin uluslararası veya yerel gönüllülere gayri resmi olarak tanınmasını sağlamak için geliştirilmiş bir sertifika platformudur. Bu eğitim, Erasmus + “GloRe Sertifikasyon Ağı” tarafından finanse edilen Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme’nin bir parçasıdır ve katılımcılara sertifika platformunu kullanmak ve gönüllülerinin öğrenme sürecini desteklemek için daha önemli yetkinlikler sağlayacaktır.

Eğitim çevrimiçi olacak ve interaktif çevrimiçi araçların desteğiyle yaygın eğitim metodolojilerine dayalı çeşitli etkinliklerden oluşacaktır. Ayrıca, oturumlar arasında (ekli programa bakın) katılımcılar Canvas aracılığıyla 2 çevrimiçi eğitim modülünü takip etmek zorunda kalacaklar. Eğitim sırasında kullanılan metodolojiler, GloRe Sertifikasyon Ağı Kapasite Geliştirme çerçevesinde Latin Amerika’da bu konuda yüz yüze eğitim için zaten kullanılmıştır.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

– 21 Mayıs 2021 Cuma: (10:00 – 13:00 CET): birbirinizi tanıma etkinlikleri, organizasyon sunumları

– 24 Mayıs 2021 Pazartesi (10: 00-11: 30 CET): GloRe platformunu tanımak (bölüm 1)

– Canvas üzerinden 1. çevrimiçi modül

– 26 Mayıs 2021 Çarşamba: (10: 00-12: 00 CET): GloRe platformunu tanımak (bölüm 2)

– 28 Mayıs 2021 Cuma (10: 00-13: 00 CET): Özel ders araçları (bölüm 1)

– Canvas üzerinden 2. çevrimiçi modül

– 31 Mayıs 2021 Pazartesi (10: 00-13: 00 CET): Özel ders araçları (bölüm 2).

Eğitim, Zoom üzerinde çevrimiçi olacak ve bireysel görevler Canvas LMS platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. İyi bir internet bağlantısına, bilgisayarla (telefonla değil) katılım ve google araçlarını (Jambord, Google Drive vb.) Ve diğer etkileşimli araçları kullanma olanağına sahip olmak gerekir.

Proje

Çoğaltıcıların eğitimi, Erasmus + Programı (Avrupa Komisyonu – EACEA-KA2 Eylemi), Gençlik Alanında Kapasite geliştirme tarafından finanse edilen bir proje olan “Küresel Tanıma Sertifika ağının” bir parçasıdır.

GloRe Sertifika Sistemini kullanan resmi kuruluş ağının geliştirilmesini ve Sertifikasyon Sisteminin kalitesini artırmayı amaçlayan proje, 7’si Avrupa’dan, 7’si Latin Amerika’dan olmak üzere 14 proje ortağının katkılarını görüyor: Ortak (İtalya ), Rota Jovem (Portekiz), My Small Help (Peru), SVI (Belçika), Grenzelnos (Avusturya), Jeunesse et Reconstruction (Fransa), Brujula (İspanya), Team4Youth (Romanya), Bolivya Digna (Bolivya), Voluntario Global (Arjantin), ICYE Brezilya (Brezilya), Vimex (Meksika), Fundacion Bolivar Education (Ekvador).

Platform

GloRe, hem uluslararası hem de yerel gönüllülerin, gönüllülük sırasında edindikleri sosyal becerilerin tanınmasını sağlayan bir sertifika almalarına olanak tanıyan bir sertifika platformudur.

Mart 2021’de piyasaya sürülen platformun son sürümü, kullanıcıların İngilizce, Türkçe, İtalyanca, İspanyolca veya Portekizce olarak sertifika almalarına olanak sağlıyor. Gönüllüler, her bir becerideki (platform tarafından onaylananlar) seviyelerini değerlendirmelerine ve öğrenmeleri hakkında kısa bir dosya oluşturmalarına yardımcı olan 26 e-öğrenme modülünden geçme olanağına sahiptir. Sürecin sonunda ev sahibi kuruluş, üzerindeki bilgileri onaylama sorumluluğunu üstlenerek sertifikayı doğrulayacaktır. Platform, Youthpass’ı tamamlayıcı niteliktedir ve gönüllülere birkaç saat yatırım yaparken esnek ve güvenilir bir sertifika sağlamayı amaçlamaktadır. Sertifika, GloRe Network uluslararası topluluğunun üyeleri ve çeşitli eğitim ve kamu kurumları tarafından uluslararası olarak tanınmaktadır.

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2021


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu