Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Gençlik ve Müzecilik Online Semineri

Gençlik ve Müzeler Semineri çerçevesinde, gençlik çalışanları, gençler ve müze profesyonelleri için bir buluşma alanı yaratmak amacıyla iki açık tartışma oturumu gerçekleştirilecek.

İspanya Ulusal Gençlik Ajansı, “Diğer Müzeler Kuşağı: Müzelerde Gençlik” in önceki iki basımının ardından, “Gençlik ve Müzeler #MuseoJoven Semineri” semineri düzenliyor. Ve bu yeni baskıda, ilişkileri üzerine düşünmek ve onları bir araya getirmek amacıyla gençlik çalışanları, gençler ve müze profesyonelleri için bir buluşma alanı oluşturmak amacıyla iki açık tartışma oturumu olacak.

Açık tartışmalar iki bölümde (Salı 22/9, 9:30 – 13:00 CEST ve Salı 29/9, 15:00 – 18:30 CEST) her ikisi de aynı yapı ile gerçekleşecek:

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

– Giriş

– tartışılacak konular hakkında beyin fırtınası yapmak

– birkaç turda tematik tartışmalar

– sonuçlar

Son Başvuru Tarihi: 18 Eylül 2020 – Eğitim Ücretsizdir!

Oturumlar sırasında, gençleri ve müzeleri bir araya getirme çalışmaları ile ilgili deneyimleri paylaşacak, bu alandaki zorluklar ve fırsatlar üzerine düşünecek ve tartışmalardan işbirliği içinde fikir ve sonuçlar toplayacağız.

Bu açık çevrimiçi oturumlar, çevrimiçi bir platform aracılığıyla gerçekleşecek.

– Deneyimleri paylaşın ve gençlik profesyonelleri, gençler ve müzeler arasındaki işbirliğindeki zorlukları ve fırsatları analiz edin.

– Deneyimler ve fikirler toplayın.

– Katılımcılar arasında sinerji yaratın.

METODOLOJİ:

Açık tartışmaların metodolojisi Yaygın Eğitime (NFE) dayalı olacaktır. NFE’nin ilkelerinden biri yatay ve akran öğrenmedir, bu da bilginin kolektif olarak inşa edildiği ve eğitmenlerin içerik sağlayıcılar yerine grup süreci için kolaylaştırıcılar olarak işlev gördüğü anlamına gelir. Bu bağlamlarda, geçmişlerin, deneyimlerin, bakış açılarının çeşitliliği grubun öğrenimine ve gelişimine katkıda bulunur. Eleştirel düşünmeyi teşvik ederken diyalog yoluyla öğreneceğiz. NFE, oldukça katılımcı bir metodolojidir.

KATILIMCI PROFİLİ:

– Gençlik alanındaki profesyoneller.

– Kültür ve / veya müzelere ilgi duyan 18 ila 30 yaş arası gençler.

– Müze profesyonelleri.

– en az 18 yaşında olmak;

– İngilizce iletişim kurabilmek için yeterli dil becerilerine sahip olmak;


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu