Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Gençlik Projesi Hazırlama Online Eğitimi

30 Ekim – 8 Kasım 2020 | e-öğrenme, Yunanistan

EYE Liner, gençlik çalışmaları alanında aktif olan uygulayıcılara, E + YiA Programı dahilinde kaliteli Gençlik Değişim projeleri oluşturmada yeterliliklerini geliştirmelerine olanak tanıyan uluslararası bir öğrenme deneyimi sunar.

Bu eğitim kursunda, Erasmus + Youth in Action’da gençlik değişimleri için bir hibe organize etmek ve başvurmak için ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri öğreneceksiniz. Bu aktivitede genç-yetişkin eşleşmesine odaklanıyoruz: 1 deneyimli yetişkin lider (18 yaş üstü) + 1 veya 2 genç (13-18 yaş).

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hedef kitle

Maksimum 40 katılımcı (12 ile 18 arası eşleştirme grubunu hedefleyen).

1 YETİŞKİN LİDER (18 yaş üstü), doğrudan gençlerle ilgilenir ve gençlerle ortaklaşa bir gençlik değişiminin gelecekteki gelişimine katılmaya kararlıdır. Karma (erkek / kadın) ise veya ulusal mevzuat bunu gerektiriyorsa (gönderen Ulusal Ajans ile anlaştıktan sonra) iki lider katılabilir.

1-2 GENÇ KİŞİ: 13-18 yaş arası

Hem gençlik çalışanlarının hem de gençlerin İngilizce iletişim kurmaları beklenecektir.

Genel açıklama

Eğitim kursunun amacı, gençlik çalışmaları alanında aktif olan uygulayıcılara, kaliteli Gençlik Değişim projeleri oluşturma konusundaki yeterliliklerini geliştirmelerine olanak tanıyan uluslararası bir öğrenme deneyimi sunmaktır.

Eğitim, gençlik değişimlerinde kalitenin temelini oluşturmaya dayanır. Ayrıca, gelecek Erasmus + Gençlik Programı son başvuru tarihleri ​​için başvuru tekliflerinin sunulmasını hedefleyerek, kaliteli ortaklıklar arasında somut proje fikirleri geliştirmek için alan sağlayacaktır.

Hedefler

 •  mevcut ve gelecekteki Erasmus + Gençlik Programı gençlik değişimleri hakkında bilgi sağlamak
 •  bir gençlik değişim projesi oluşturma sürecinde bir grup öğrenme deneyimi sağlamak
 •  bir gençlik değişimi düzenlemek için temel yeterlilikler (beceriler, bilgi ve tutumlar) geliştirmek
 •  yaygın öğrenmeyi ve gençlerin öğrenmeye katılımını anlamak
 •  gençlerin öğrenme sürecinde bir grup liderinin rolünü keşfetmek
 •  gençlerin gençlik değişimlerinin planlanmasına aktif katılımını artırmak

Gençlerin eğitime katılabilmeleri sürece tamamen yeni bir dinamik sunuyor. Gençler, simüle edilmiş gençlik değişim faaliyeti yoluyla proje oluşturma konusunda ilk elden anlayış geliştirir ve gençlik liderleri ile gençler arasındaki işbirliği ve ortaklık derinleşir.

Bazı görevler ulusal gruplarda ve bazıları uluslararası ortaklık gruplarında yapılır. Temel bir metodolojik özellik, gençlerin ve gençlik liderlerinin zaman zaman ayrı gruplar halinde çalışmalarını sağlamak ve ardından grupları öğrenme ve fikirleri paylaşmak için bir araya getirmektir; bu süreçte gençler liderlik etmeye teşvik edilir, böylece katılımı ve yetkilendirmeyi teşvik eder. Eğitim, gençlik liderlerinden bağımsız olarak gençlerin proje planlamasındaki yeterliliklerine dair kanıt sağlar.

Program

Bu eğitim, bir simülasyon alıştırması üzerine inşa edilmiş, grup dinamiklerini zenginleştirmek için atölyeler, bilgilendirme oturumları ve etkinliklerle serpiştirilmiş ve Youthpass odaklı bir değerlendirme ile biten bir yaparak öğrenme deneyimidir. Eğitim, eğitim hedeflerini esnek, genç merkezli bir formatta sunmak için tasarlanmış paralel bir daha küçük grup çalışması sürecinin yanı sıra tüm katılımcıları içeren planlı genel oturumlar çerçevesinden oluşacaktır.

Genel programlanmış zaman çizelgesi aşağıdaki gibidir:

 • 30/10 Cuma: akşam karşılama oturumu (19: 00-20: 30 CET)
 • 31/10 Cumartesi: bir sabah (10:00 – 12:00 CET) ve bir öğleden sonra seansı (16:00 – 17:00 CET)
 • 02/11 Pazartesi: öğleden sonra oturumu (16:00 – 17:30 CET)
 • 04/11 Çarşamba: akşam oturumu (19: 00-20: 30 CET)
 • 06/11 Cuma: akşam karşılama oturumu (19: 00-20: 30 CET)
 • 07/11 Cumartesi: bir sabah (10: 00-12: 00 CET) ve bir öğleden sonra seansı (16: 00-17: 30 CET)
 • 08/11 Pazar: öğleden sonra (16:00 – 17:30 CET)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu