Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Gençlik Online Semineri Hollanda

Konferans – Sempozyum – Forum

26-27 Kasım 2020 | Çevrimiçi, Hollanda

Bu toplantının amacı, gençlik çalışanlarını ve öğretmenleri, gençlere online ulaşmak için araçlar ve yöntemler ile donatmaktır. Dijital gençlik çalışmasına dayanır ve izole edilmiş kişilere / gençlere en iyi şekilde nasıl ulaşılacağına dair somut ipuçlarına ve içgörülere odaklanır.

RAN Gençlik ve Eğitim Çalışma Grubu’nun ‘Gençlik izolasyonu, onları bundan nasıl çıkaracağı’ toplantısı için şu anda uygun katılımcılar arıyoruz. Zararlı içeriğe ve aşırılık yanlısı söylemlere karşı savunmasız olan gençlere ulaşmak, gençlik çalışanları ve öğretmenleri için zorludur. Bu sorun, COVID-19 salgını sırasında güçlendi.

Bu toplantının amacı, gençlik çalışanlarını ve öğretmenleri savunmasız gençlere ulaşmak için araçlar ve yöntemler ile donatmaktır. Dijital gençlik çalışmalarına ilişkin önceki RAN toplantılarının sonuçlarına dayanır ve izole edilmiş kişilere / gençlere en iyi şekilde nasıl ulaşılacağına dair temel akıl yürütme / akademik anlayışlar dahil olmak üzere somut ipuçlarına odaklanır. Toplantının çıktıları, gençlik çalışanları ve öğretmenleri için risk altındaki izole gençlere nasıl ulaşılacağı ve gençliğin izolasyonuna nasıl karşı koyulacağı konusunda kısa bir kılavuz veya bilgi formu olarak beslenecek. Bu, müdahale ve uygulama örneklerini içerecektir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu toplantıda yönlendirilecek sorular şunları içerir:

  • Evde eğitim ve / veya COVID-19 salgını nedeniyle izole edilmiş gençlere nasıl ulaşılır?
  • Onlara ulaşmada hangi araçlar ve yöntemler yardımcı olur?
  • Onları bundan nasıl çıkarabilirim / izolasyon nasıl kırılır?
  • Dijital gençlik çalışmasından ne öğrenebiliriz?
  • Bu izole edilmiş çocukların ve gençlerin demokratik değerleri öğrenmesini nasıl sağlayabilirim?

Katılımcılar için çağrı

Şu anda izole edilmiş / savunmasız gençlerle başa çıkma konusunda deneyime sahip gençlik çalışanları, öğretmenler, müdürler, okul danışmanları, bakım öğretmenleri, sosyal, toplum veya aile çalışanları ve yerel koordinatörler arıyoruz. Bununla nasıl başa çıkacağınız konusunda zorluklarla karşılaşırsanız, iyi (dijital) uygulamaları paylaşabilirseniz veya bu fenomenle ilgili bir strateji veya yaklaşım geliştirdiyseniz, lütfen bu RAN toplantısına katılmak için motivasyonunuzu gönderin.

Kayıt bağlantısındaki bilgilere göre katılımcıları davet edeceğiz. Değerli alışveriş ve etkileşim sağlamak için bu toplantıya yalnızca 30 katılımcı davet ettiğimizi, bu nedenle bu toplantıya katılımın garanti edilmediğini lütfen unutmayın.

Başka sorularınız varsa, lütfen hem Pomme Woltman (p.woltman@radaradvies.nl) hem de benim (a.jansen@radaradvies.nl) ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Annelies Jansen | RAN +31 6-1535 52 36, Veemarkt 83, 1019DB Amsterdam, a.jansen@radaradvies.nl, http://www.ec.europa.eu/ran


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu