Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Gençlik Online Eğitim Kursu Portekiz

Uzaktan Eğitim

15-18 Aralık 2020 | ONLINE, Portekiz

Kurs, Güney Avrupa ülkelerinden gençlik çalışanlarını, gençlerin katılımının öğrenme boyutunu ve yerel etkisini desteklemek için daha hazırlıklı olmaları için donatmayı amaçlamaktadır.

Kurs, Güney Avrupa ülkelerinden gençlik çalışanlarını, esas olarak Erasmus + programı ve Avrupa Dayanışma Birliği çerçevesinde, gençlerin hareketlilik projelerine katılımının öğrenme boyutunu ve yerel etkisini desteklemek için daha hazırlıklı olmaları için donatmayı amaçlamaktadır.

Bugün Avrupa’da gençlik çalışması gerçekliği oldukça hızlı değişiyor. Günümüzde her zamankinden daha fazla gençlik çalışması ve gençlik çalışanları, gençlerin becerilerinin, bilgilerinin ve tutumlarının geliştirilmesinde merkezi bir rol üstlenmiştir. Bununla birlikte, gençlik çalışanlarının bu tür bir rolü üstlenebilmeleri için sürekli olarak güncellenmeleri ve çalışmalarının etkisini artırabilecek yeni yaklaşımları ve araçları paylaşmaları gerekir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu eğitim kursu, güney Avrupa ülkelerindeki gençlik çalışması gerçeklerine ayrıntılı bir bakışa izin verecektir. Avrupa hareketlilik fırsatları ve programları ile elde edilen öğrenmeyi en üst düzeye çıkarmaya dayalı olarak gençleri kişisel ve mesleki gelişimleri boyunca daha iyi desteklemek için gençlik çalışanlarını kavramsal modeller ve pratik araçlarla donatmak.

Kurs ayrıca, Avrupa’nın güneyindeki bu zor zamanlarda gençleri, kuruluşları ve toplulukları desteklemeye yönelik yanıtlar açısından gençlik çalışmalarının pos-Covid19 etkisi ve toparlanma üzerindeki rolüne daha derin bir bakışa izin verecektir.

Bu 4 günlük eğitim kursu, katılımcılara teorik bilgi ile yaygın eğitim yöntemlerine, akran öğrenimine ve deneyimsel öğrenme alıştırmalarına dayalı pratik deneyimler arasında dengelenmiş bir programa dayalı yoğun bir öğrenme deneyimi sunacaktır.

Bu eğitim kursuyla şunları hedefliyoruz:

Gençlik çalışanlarının, öğrenme hareketliliğinin gençler ve onların yerel toplulukları ve kuruluşları üzerindeki etkisini artırmak için daha donanımlı olmalarını desteklemek;

Öğrenme hareketliliğine ilişkin kalite gelişimini desteklemek için gerekli olan belirli yeterlilikleri belirleyebilmek ve kendi kendini değerlendirebilmek (Gençlik Çalışanları için Avrupa Yeterlilikler Modeli’ne dayalı olarak);

Genç işçilerin, soğuk 19 sonrası iyileşme sürecindeki rolünü tartışmak, özellikle gençler, kuruluşlar ve topluluklar arasında öğrenim hareketliliği programlarında güveni yeniden inşa etmenin yollarını araştırmak;

Önemli Avrupa politika gelişmeleri hakkında bilgi edinebilmek ve bu tür gelişmeleri uygulamalarına dahil edebilmek (Yeni AB Gençlik Stratejisi, Avrupa Eğitim Stratejisi, Gençlik Hedefleri, Demokrasi Yeniden Yükleme, Avrupa Yerelleşiyor, diğer süreçler ve girişimler);

Katılımcıların Avrupa eğitim hareketliliği programları çerçevesinde gençleri öğrenme deneyimlerini geliştirmeleri için destekleyen araçları edinmelerine ve bunlarla iletişime geçmelerine olanak sağlamak;

Gelecekteki Erasmus + Programı ve Avrupa Dayanışma Teşkilatı Programının geleceği çerçevesinde geliştirilen projelerin kalitesini ve etkisini artırmak;

Güney ülkelerindeki gençlik çalışmalarının kalitesini, bölgede ağ kurmayı ve gelecekteki işbirliği projelerinin geliştirilmesini desteklemek.

Eğitimlerde kullanılacak ve aynı zamanda katılımcılara çalışmalarını geliştirebilecek örnekler olarak gösterilecek araçlar şunlardır:

HOP Platformu veya Moodle (eşzamansız öğrenme)
Yakınlaştırma (çevrimiçi toplantılar, ara odaları, çevrimiçi beyaz tahta)
Google Dokümanlar (ortak çalışmalar, çevrimiçi kaynaklar kitaplığı)
Awwapp, Miro, Mural, Jamboard (çevrimiçi işbirliğine dayalı beyaz tahtalar)
Canva, Sli.do, Ahaslides, Mentimeter, Pictochart (dinamik sunumlar, infografikler, anketler) • Kahoot (çevrimiçi test)
Padlet (etkileşimli coğrafi haritalar, blog oluşturma, sunumlar dahil çevrimiçi işbirliği)
Siempe (dünya kafesi ve açık alan teknolojisi gibi barındırma sanatı için kullanılabilecek çevrimiçi odalar)
Yukarıdaki araçlar, seçilen katılımcıların profillerine ve ihtiyaçlarına göre seçilecektir.

HOP Platformu, Zoom, işbirliğine dayalı çevrimiçi yazı tahtaları ve belgelerin, çevrimiçi ve çevrimdışı dijital kağıtlı sunum tahtalarının, etkileşim araçlarının, birbirini tanımanın ve ekip oluşturmanın etkili ve verimli faaliyetlerin uygulanması için hayati önem taşıdığını ve olacağını belirtmek önemlidir. katılımcılara araç olarak aktarıldı.

Yukarıdaki tüm araçlar, uluslararası gençlik çalışmasının temellerine ve Uluslararası Eğitmenler Yetkinlik Modeli ve Digicomp’a dayanan yaygın, işbirliğine dayalı, deneyimsel ve etkileşimli öğrenme ilkelerini bütünleştirecektir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu