Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Erasmus+ Gençlik Değişimi Proje Yazımı Eğitimi Online

Bu çevrimiçi eğitim kursunda, sürecin en başından itibaren gençleri somut bir şekilde içeren projelere net bir şekilde odaklanarak, Erasmus + Gençlik Programında gençlik değişimleri için bir hibe organize etmek ve başvurmak için ihtiyacınız olan tüm temel bilgileri öğreneceksiniz.

Bu aktivitede genç-yetişkin eşleşmelerine odaklanıyoruz: 1 deneyimli yetişkin lider + 1 veya 2 genç (13-18 yaş arası).

Eğitim, gençlik değişimlerinde kalite temeli oluşturulması üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca, gelecekteki Erasmus + Gençlik Programı son başvuru tarihlerine ilişkin başvuru teklifleri sunmak amacıyla kaliteli ortaklıklar arasında somut proje fikirleri geliştirmek için alan sağlar. Covid-19 deneyiminin ışığında, bu özel kurs çevrimiçi olarak verilecek ve şimdi ve gelecekte gençlik hareketliliğinin fırsatlarını ve zorluklarını keşfedecektir. Mevcut “EYE Opener” eğitim kursu yeniden adlandırıldı ve çevrimiçi “EYE Liner” olarak yeniden düzenlendi.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Amaç:

mevcut ve gelecekteki Erasmus + Gençlik Programı gençlik değişimleri hakkında bilgi sağlamak

bir gençlik değişim projesi oluşturma sürecinde bir grup öğrenme deneyimi sağlamak

bir gençlik değişimi düzenlemek için temel yeterlilikler (beceriler, bilgi ve tutumlar) geliştirmek

Yaygın öğrenmeyi ve gençlerin öğrenmeye katılımını anlamak

gençlerin öğrenme sürecinde bir grup liderinin rolünü keşfetmek

gençlerin gençlik değişimlerinin planlanmasına aktif katılımını artırmak

Gençlerin eğitime katılabilmeleri sürece tamamen yeni bir dinamik sunuyor. Gençler, simüle edilmiş gençlik değişim faaliyeti yoluyla proje oluşturma konusunda ilk elden anlayış geliştirir ve gençlik liderleri ile gençler arasındaki işbirliği ve ortaklık derinleşir.

Bazı görevler ulusal gruplarda ve bazıları uluslararası ortaklık gruplarında yapılır. Temel bir metodolojik özellik, gençlerin ve gençlik liderlerinin zaman zaman ayrı gruplar halinde çalışmalarını sağlamak ve ardından grupları öğrenme ve fikirleri paylaşmak için bir araya getirmektir; bu süreçte gençler liderlik etmeye teşvik edilir, böylece katılımı ve yetkilendirmeyi teşvik eder. Eğitim, gençlik liderlerinden bağımsız olarak gençlerin proje planlamasındaki yeterliliklerine dair kanıt sağlar.

Program:

Bu eğitim, bir simülasyon alıştırması üzerine inşa edilmiş, grup dinamiklerini zenginleştirmek için atölyeler, bilgi oturumları ve etkinliklerle serpiştirilmiş ve Youthpass odaklı bir değerlendirme ile biten bir yaparak öğrenme deneyimidir. Eğitim, eğitim hedeflerini esnek, genç merkezli bir formatta sunmak için tasarlanmış paralel bir daha küçük grup çalışması sürecinin yanı sıra, tüm katılımcıları içeren planlanmış genel oturumlar çerçevesini içerecektir.

Genel programlanmış zaman çizelgesi aşağıdaki gibidir:

16/10 Cuma: akşam karşılama oturumu

17/10 Cumartesi: bir sabah ve bir öğleden sonra seansı

18/10 Pazar: 1 seans (sabah veya öğleden sonra belirlenecek)

21/10 Çarşamba: akşam oturumu

23/10 Cuma: akşam karşılama oturumu

24/10 Cumartesi: sabah ve öğleden sonra seansı

25/10 Pazar: 1 seans (sabah veya öğleden sonra belirlenecek)


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu