Eğitim Burs Duyuruları

Engellilik Çalışmaları Güz Okulu Başvuruları Başladı

engellilik-calismalari

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Politika Forumu ve Research Worldwide Istanbul ortaklığında lisansüstü düzeyde engellilik çalışmaları alanında araştırma yürüten ya da yürütmeyi planlayan öğrencilere yönelik düzenlenecek olan Engellilik Çalışmaları Güz Okulu için başvurular başladı.

 

19-21 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul‘da düzenlenecek eğitimde, katılımcıların hukuk, eğitim bilimleri, sosyal politika, siyaset bilimi, sosyoloji, mimarlık ve tıp gibi engellilik çalışmaları açısından önemli disiplinlerin engelliliğe yaklaşımlarına ilişkin perspektif kazanması hedefleniyor.

 

Programda farklı disiplinlerden engellilik alanında eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunan öğretim üyelerinin katkılarıyla engellilik kuramları ve modelleri, engelliliğin farklı disiplinlerde ele alınış biçimleri, engelli hakları yaklaşımını araştırma kurgusu, yöntem ve analize entegre etme yolları ele alınacak.

 

 

Üç gün sürecek olan ve ücretsiz gerçekleştirilecek eğitime tam katılım göstermek zorunlu tutuluyor.  Güz Okulu’na İstanbul dışından gelecek katılımcıların eğitim süresince yol ve konaklama masrafları okul tarafından karşılanıyor.

 

Okulun eğitimci kadrosu ise şöyle; 

  • Beyza Ünal (Klinik Psikoloji, Engelli Kadın Derneği)
  • Dikmen Bezmez (Sosyoloji, Koç Üniversitesi)
  • Engin Yılmaz (Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı, Boğaziçi Üniversitesi)
  • Göksenin İnalhan (Mimarlık, İstanbul Teknik Üniversitesi)
  • Hande Sart (Eğitim Bilimleri, Boğaziçi Üniversitesi)
  • İdil Işıl Gül (Hukuk, İstanbul Bilgi Üniversitesi)
  • Resa Aydın (Tıp, İstanbul Üniversitesi)
  • Volkan Yılmaz (Sosyal Politika, Boğaziçi Üniversitesi)

 

Engellilik alanında lisansüstü düzeyde akademik araştırma yapmaya istekli, yüksek lisans/doktora öğrencisi ya da yeni kabul almış adaylar 31 Temmuz 2019 tarihine kadar başvuru formunu doldurabilirler.  Kabul edilenler 19 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

 

 

*Adayların, engellilik alanında 600 kelimeyi geçmeyecek şekilde araştırma özeti yazmış olmaları ve başvuru formuna bu araştırma özetini ekleyip göndermeleri beklenmektedir.

 

 

Detaylı bilgi için https://spf.boun.edu.tr/announcement/disability-studies-fall-school-september-19-20-21-2019 adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

engellilik-calismalari

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı