BlogYurt Dışı Eğitim

En İyi Yurt Dışı Eğitim Web Siteleri

Yurt dışı eğitim düşünüyorsanız hatta bazı adımlar attıysanız bu sürecin pek de kolay olmadığını görmeye başlamışsınızdır. Bir çok danışmanlık firması, kulaktan dolma bilgiler, sosyal medyada bilgi kirliliği sizi bir süre sonra çıkmaza sokabilir! Bu yazımızda sizler için yurt dışı eğitim konusunda direk arama yapabileceğiniz ve bilgi alabileceğiniz siteleri derledik! Keyifli okumalar 🙂

HOTCOURSES TURKEY

HotCourses Turkey’de ise süreç sizin elinizde, üniversite, bölüm ve yüksek öğrenim türünü online arama motoru ile buluyorsunuz, broşürlerini indirebiliyorsunuz ve siz direk iletişime geçebiliyorsunuz. Tabii kafanıza takılan sorularda yine HotCourses Turkey ekibi yanınızda!

teye girdiğinizde sade bir tasarıma sahip arayüz kafanızı karıştırmıyor. Anasayfada ” En İyi Kursu Bulun ” seçeneği ile kolay bir arama motoru ile direk hedefinize gidebilirsiniz. Bu bölümde seçeceğiniz bölüm, üniversite ve eğitim türüne göre size seçenekler listelenmektedir. Anasayfada alt kısımda bölümler tek tek listelenmiş ve bölümünüzü seçtiğinizde size bölümle ilgili tüm bilgiler hangi ülkelerde olduğu ve ayrıntılı bilgileri gelmektedir. Bölüm seçiminin altında ise HotCourses Turkey’in size eğitim imkanı sunduğu ülkeler bulunmaktadır. Kuzey Amerika’da ABD ve Kanada,  Avrupa’da İngiltere, İrlanda, Hollanda, İsveç, İtalya, Almanya ve Fransa, Asya’da Malezya, Singapur, Hong Kong, Çin, Japonya, Güney Kore, dünyanın diğer bölgelerinden Avustralya ve Yeni Zelanda HotCourses Turkey’de mevcut ülkeler. Anasayfada alt bölümlere indiğinizde ” Öneri , İpuçları ve Rehberlik” bölümü sizlere bir çok ülke ile ilgili blog yazılarına ulaştırıyor. Blog yazıları vize süreçlerinden, başvuru süreçlerine, ülkelerin özelliklerinden sosyal yaşama kadar geniş bir yelpazede.

Web Site: https://www.hotcourses-turkey.com/

 

INTERNATIONAL STUDENT

InternationalStudent.com, sürekli artan uluslararası öğrenci nüfusunun çağrısına cevap vererek 1998 yılında faaliyete geçti. Bu siteler, şu anda dünyanın dört bir yanındaki uluslararası öğrenciler için önde gelen çevrimiçi kaynak olan Uluslararası Öğrenci Ağı’na dönüştü. Sitenin amacı, öğrencilerin dünyayı görme ve eğitim deneyimlerini geliştirme hayallerinin peşinden gitmelerini sağlamaktır. Öğrencilere uluslararası eğitim çabalarında başarılı olmalarını sağlamak için akla gelebilecek her şekilde yardımcı olmak için birçok seçeneğe sahip. Özellikle Amerika’da eğitim düşünüyorsanız bulunmaz bir site!

Web Site: https://www.internationalstudent.com/

 

GO ABROAD

Yurt dışında vakit geçirmek sadece akademik hedefleri yerine getirmekle kalmaz, aynı zamanda yeni bir kültür, dil ve çevreyi deneyimlemenizi sağlar. Tüm ayrıntıları incelemek çok zor görünebilir, ancak şanslısınız, GoAbroad yardım etmek için burada! 30.000’den fazla yurtdışı eğitim programı ve her türlü yardımcı araçtan oluşan bir dizin ile, yurt dışında eğitim hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek kolay! Hemen siteye girin ve arama motoru ile online eğitimler de dahil birçok programa ulaşın.

Web Site: https://www.goabroad.com/study-abroad

 

Yurt Dışında Online Staj Bulabileceğiniz Web Siteleri

 

EDUCATIONS.COM

Educations.com, 210’dan fazla ülkedeki öğrenciler ve okullar için küresel çevrimiçi buluşma noktasıdır. Burada, aday öğrenciler yurtdışında eğitim seçenekleri hakkında hızlı ve kolay bir şekilde ilgili bilgileri bulabilirken, okullar ve yüksek öğretim kurumları kendilerini etkili bir şekilde doğru hedef kitleye ulaşabilir. Pandemi dönemi ile birlikte artan online eğitim seçenekleri konusunda da 4.000’den fazla seçeneğe sahip!

Web Site: https://www.educations.com/

STUDY LINK

Kullanımı kolay arama araçlarımız, mükemmel kursunuzu bulmanızı kolaylaştırır. StudyLink, dünyanın her yerindeki üniversitelerden geniş bir kurs veritabanı sağlar. Size en uygun kursu bulmak için kurs aramamızı kullanın ve doğrudan kurs sağlayıcısıyla iletişime geçin.

Yurt dışında eğitim hakkında detaylı ve güncel bilgi arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Vize gereksinimleri veya finansman seçenekleri hakkında bilgi arıyorsanız, yurt dışında eğitim almaya başlamak için ihtiyacınız olan tüm tavsiyeleri burada bulacaksınız.

Güçlü Kurs Arama
Kurs arama aracımız, dünyanın dört bir yanındaki kurumlardan binlerce kursa erişmenizi sağlar. Kurs araması her zaman parmaklarınızın ucunda – üst menüdeki arama çubuğunu kullanın veya her sayfanın en üstündeki arama formunu kullanın.

Favori Kurslarınızı Kaydedin
Çalışmak istediğiniz kursların kısa bir listesini oluşturmanızı kolaylaştırıyoruz. Listenizi gözden geçirmek istediğinizde hatırlamak istediğiniz her kursu kaydedin ve hesabınıza giriş yapın.

Web Site: https://studylink.com/

 

STUDEE

Yurt dışında eğitim alma fikri her zaman hayalinizdeyse,  Studee size yardımcı olabilir. Yurt dışında eğitim almayı seçmek, yapacağınız en heyecan verici ve hayat değiştiren dönüm noktalarından biridir – bu süreçte size adım adım yol göstermek için Studee hazır. Sizin gibi öğrencilerin doğru programı bulmalarına yardımcı olmak için dünyanın her yerindeki üniversitelerle çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip. Ayrıca ücretsiz sesli yurt dışı  eğitim danışma hizmeti de mevcut!

Yurt dışına taşınma düşüncesi bunaltıcı olabilir, ancak yeni bir dil öğrenmenin, farklı bir kültürü anlamanın ve hayatı farklı bir perspektiften deneyimlemenin faydaları muhtemelen sizin, kariyeriniz ve geleceğiniz üzerinde en olumlu etkilerden birine sahip olacaktır.

Size ve bütçenize uygun doğru üniversiteyi ve programı bulmanız için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri sitede mevcut. Web sitesi, tüm dünyadaki üniversiteler tarafından finanse edildiği için kullanmanız için tamamen ücretsizdir.

Web Site: https://studee.com/

 

Derleyen: Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu