BlogOnline Kaynaklar

En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

Tarih boyunca okuma ve yazma biçimleri değişse de değişmeyen tek şey insanın okuma ve öğrenme arzusu! Kitaplar hayatımızın önemli bir parçası ve son yıllarda yükselen bir trend sesli kitap uygulamaları. Sesli kitaplar henüz basılı medyanın yerini tutmasa da arada bir denemek kitaplara farklı bir bakış açısı getirebilir. Özellikle uyumadan önce sesli kitap gayet keyifli oluyor 🙂 Biz de sizler için en iyi sesli kitap uygulamalarını derledik! Keyifli okumalar…

Storytel

Dünyanın en büyük abonelik bazlı sesli kitap ve e-kitap servislerinden biri olan Storytel, dünya çapında kullanıcılarına 500.000’den fazla kitap sunmaktadır. Genel merkezi İsveç – Stockholm’de bulunan Storytel, 20’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Ülkemizde de birçok abonesi bulunan Storytel, birçok farklı dilde kitaplara ulaşabileceğiniz bir uygulama. Kitapları kütüphanenize kaydetme özelliği internetiniz olmadan da kitapları okumanızı sağlıyor ve uyku zamanlayıcısı özelliği de size otomatik durdurma özelliği veriyor.

İndirmek için: https://www.storytel.com/tr/tr/

 

Seskit

Seskit ücretsiz bir platform ve üyelik olmadan da kitaplara ulaşabileceğiniz bir site. Arşivi çok geniş olmasa da ücretsiz olarak birçok kitaba ulaşabilmeniz uygulamayı ön plana çıkarıyor. Uygulama içerisinde edebiyat ve sanat ile ilgili podcast servisleri de hoşunuza gidebilir.

İndirmek için: https://seskit.com/

Scribd

Size Ne Sunuyor? Bir milyonun üzerinde kitaplara erişim (sesli kitaplar ve çizgi romanlar dahil) ve 60 milyonun üzerinde döküman, kişisel öneriler ve cihazlar arası otomatik senkronizasyon. Aynı zamanda hem satın alma hem de ödün açlma opsiyonu ile sesli kitap servislerine ulaşabilirsiniz. 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği ve birçok dilde geniş arşivi ile mutlaka indirmeniz gereken bir uygulama

İndirmek için: https://www.scribd.com/

Dinlebi

Dinlebi, sürekli gelişen içeriği ve keyifli deneyimi ile üyelerine sınırsız kitap dinleme servisi sunan bir uygulamadır. Kayıtlarında uluslararası standartlarda bir ses kalitesi olmasına özen gösterir. Uygulamayı kullanırken rahat bir ara yüz ve sosyal etkileşim önceliği olmaya devam edecektir. Yeni içerikler sürekli eklenirken, sadece Dinlebi’de bulunacak özel seslendirmeler de Dinlebi arşivinde yer alacak.

Uzun sesli kitapları ileri veya geri sarmak çok kolay. İstersen ayraç ekleyebilir, bu ayraçlara notlarını yazabilirsin. Ruh haline veya sesli kitaba göre arka fona bir ortam sesi ekleyebilirsin. Sesli kitabını kuş sesleri veya dalga sesleri eşliğinde dinleyebilirsin. Dinlerken bas-paylaş özelliği ile basılı tutup dilediğin kısmı Instagram Story’inde özelleştirerek paylaşabilirsin. Sosyal etkileşim üzerinde çalışmaya sürekli devam edeceğimiz önemli bir nokta. Çevrim dışı dinleme özelliği ile kitabı cebine indirip yolculukta iken veya internetinden harcamadan dinleyebilirsin. Keyifli dinlemeler.

İndirmek İçin: https://app.dinlebi.com.tr/index.html

Apple Books

En sevdiğiniz ve çok seveceğiniz kitaplar yepyeni tasarımıyla Apple Books’ta. Yeni Kitapçı sekmesinde gezinin, okumak istediğiniz kitapların listesini çıkarın ve daha önce okuduklarınıza tekrar göz atın.Hepsi için ihtiyacınız olan tek uygulama, Apple Books. Tabii söylemeye gerek yok apple şahsına münhasır bir şirkettir 🙂

İndirmek İçin: https://www.apple.com/tr/apple-books/

KOBO

Fiyat: Ücretsiz artı uygulama içi satın alımlar (iOS, Android, Blackberry ve Windows)

Size Ne Sunuyor?:  e-kitap ve dergilerin geniş bir kataloğu,  sürekli güncellenen  okuma listeleri,  kişiselleştirilebilir yazı tipi, yüzlerce başlığın bedava önizlemeleri, yer imleri, notlar ve vurgu.

Web Site: https://www.kobo.com/tr/tr/p/apps

Kitup

Benim çok vaktim yok kitabın özetini şöyle 15 dakika dinleyeyim çıkayım diyorsanız kitup tam size göre! Bizim çok tarzımız olmasa da acil ve zorunlu okumalarınız için kitup uygulamasında kitapların ve makalelerin kısa özetine ulaşabilirsiniz.

Web Site: https://kitup.net/

Google Play Books

Google Play‘de Android cihazlar için en çok satan ve ücretsiz milyonlarca kitap sizleri bekliyor! Android cihazınız varsa Google Play uygulamasından kitabınızı indirerek okuyabilirsiniz. Çeşit olarak çok fazla seçenek sunsa da arşivdeki kitapların çoğu pek de kaliteli değil.

Web Site: https://play.google.com/store/books

 

TRT Dinle

Radyo, müzik, sesli kitap ve podcast! TRT Dinle uygulaması gerçekten kaliteli ve benzerleri ile yarışabilecek nitelikte! Podcast ve sesli kitap arşivinde çok çeşitlilik olmasa da yine de göz atmakta yarar var. Cengiz Aytmatov eserlerinin arşivde olması bile paha biçilmez. Bu arada ücretsiz 🙂

Web Site: https://www.trtdinle.com/genre/sesli-kitap

 

BeelinguApp

BeelinguApp hem sesli kitap hizmetinden yararlanayım hem de dil öğrenmeme katkıda bulunsun diyenler için güzel bir tercih! 13 dil arasında Türkçe de var ve uygulamayı Türkçe öğrenmek isteyen yabancı arkadaşlarınıza da tavsiye edebilirsiniz. Önemli cümleleri tekrarlama ve highlight point seçenekleri oldukça işinize yarayacaktır.

Web Site: https://www.beelinguapp.com/

 

Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu