Gençlik Projeleri

Dünya Genç Demokrasi Forumu

strazburg-demokrasi-forumu

Strazburg Dünya Demokrasi Forumu, dünya çapında demokrasilerle ilgili temel zorlukları tartışmak ve demokratik yeniliği teşvik etmek için liderlerin, kanaat önderlerinin, sivil toplum aktivistlerinin, iş temsilcilerinin, sosyal yenilikçilerin, akademinin ve medyanın yıllık toplanmasıdır.

“Demokrasi Çevreyi Kurtarabilir mi?” 2020 Dünya Demokrasi Forumu’nun temasıdır.

Bu bağlamda, Avrupa Konseyi Gençlik Dairesi, 50-60 genci Demokrasi ve Çevre meselesi üzerine bir düşünceyle karar vericilere ve fikir oluşturuculara katılmaya ve katılmaya davet etmektedir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Dünya Demokrasi Forumuna Hazırlanma

Dünya Forumu’na en iyi şekilde hazırlanmak için, seçilen katılımcılar, Avrupa Konseyi ve gençlerle çalışmaları hakkında bilgi edinmek, birbirlerini tanımak, fikirlerini geliştirmek, planlamak için Dünya Forumu’nun başlamasından iki gün önce Strazburg’da toplanacaklar. eylemler ve birlikte çalışmak.

Seçilen tüm katılımcılar 13 Kasım’da gelmeli ve 19 Kasım’da geri dönüşe geçmelidir.

Gençlik hazırlık toplantısı, 14 ve 15 Kasım’da Avrupa Gençlik Merkezi’ndeki tüm katılımcılar için, Dünya Forumu 16 Kasım 2020’de başlamadan önce yapılacaktır.

Mevcut COVID-19 salgını nedeniyle, bazı katılımcılar Fransa’ya seyahat edemezlerse uzaktan online bir şekilde katılabilirler;

 

Dünya Demokrasi Forumu sırasında

Gençlik katılımcıları farklı laboratuvarlara ve yan etkinliklere katılacaklar. Katılımcılara ayrıca ilgi alanlarına ve yetkinliklerine (raportörler, moderatörler, izleyiciler …) göre laboratuvarlarda ve yan etkinliklerde belirli roller verilebilir.

 

Kimler başvurabilir

Uygun adaylar:

– 18-30 yaş arası (özel durumlarda istisnalar yapılabilir);

– İngilizce iletişim kurabilme ve çalışabilme;

– Sivil toplum demokrasi girişimlerine aktif olarak dahil olmak;

– Gençlik ve demokrasi üzerine yeni fikirler geliştirmeye katkıda bulunmak için motive olan;

– Medya, sahte haberler, bilgiler ve demokrasi üzerindeki etkileri ile ilgili karşılaştıkları zorlukları paylaşmaya hazır olan;

– Çevre ve demokrasi konusunda yeni fikirler ve vizyonlar getirerek çözüm odaklı bir yaklaşım benimsemeye hazır olan;

– Dünya Demokrasi Forumuna ve hazırlık sürecine tam olarak katılmaya hazır olan.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Nasıl başvurulur

Tüm adayların bir online başvuru formu sunmaları gerekmektedir.

Ayrıca, bağlantıya çevrimiçi başvuru formuna eklenmiş olarak, YouTube’da veya kolayca erişilebilecek başka bir video platformunda 1 dakikalık kısa bir video yayınlamaları gerekir.

Video, katılımcıların WFD’ye katılma motivasyonunu anlatmalıdır. Videonun bağlantısına erişilemiyorsa uygulama dikkate alınmayacaktır. Kişisel güvenlik nedenleriyle adayların kamuya açık bir platformda yayınlamak istememesi durumunda, WFDYouth@coe.int adresinden önce sekretarya ile temasa geçilmelidir.

 

Strazburg’a vize alması gereken seçilmiş katılımcıların, seçimleri hakkında bilgilendirildikten hemen sonra vize işlemlerine başlaması gerektiğini lütfen unutmayın.

 

Etkinliğin ortak çalışma dili İngilizce olacaktır.

Seyahat masrafları ve vize masrafları, Avrupa Konseyi kurallarına göre, ilgili makbuzların ibraz edilmesi üzerine geri ödenecektir.

Yönetim kurulu ve konaklama Avrupa Konseyi tarafından sağlanır ve ödenir (13 Kasım’a varış ve 19 Kasım’a ayrılış).

Katılımcılar Strazburg’daki Avrupa Gençlik Merkezi’nde (EYCS) ağırlanacak.

 

Son başvuru tarihi: 28 Temmuz 2020, 13:00 CEST.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı