Eğitim & Etkinlik

Dijital Okuryazarlık ve Dijital İçerik Üretimi Eğitimi

Microsoft ve Habitat Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü Geleceğini Tasarla programı kapsamındaki online eğitimler devam ediyor.

14 Mayıs 2021 Cuma günü saat 20:00’da ve 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü saat 20:00’da gerçekleşecek Dijital Okuryazarlık ve Dijital İçerik Üretimi Eğitimi‘nde sen de yerini al!

Eğitime katılım için link üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğitim, her yaş aralığından kendini bu alanda bilgi sahibi olmak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açıktır. Etkinliğe katılım ücretsizdir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Dijital Okuryazarlık ve Dijital İçerik Üretimi Eğitimiyle;

  • Teknolojinin ve medyanın gelişim sürecinin aktarılması,
  • Dijital vatandaş kavramına dikkat çekilmesi,
  • Dijital ortamda bireylerin kendi güvenliklerini sağlayarak bilinçli birer kullanıcı olabilmeleri konusunda bilgi aktarılması,
  • İnternet hukuku ve etik konusunda bilgi aktarılması
  • Microsoft Office Programlarının etkin kullanıma yönelik ipuçlarına
  • Aralarında Word, Outlook, PowerPoint ve Excel’in bulunduğu programlara ilişkin temel içeriklerin aktarımı

hedeflenmektedir.

Proje Hakkında

Microsoft ve Habitat Derneği ortaklığında “Türkiye’de E-Yönetişimin Gelişimi için Gençlerin Etkin Kılınması” vizyonu ile 2004 yılında başlayan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” Projesi, 2014 yılında “Geleceğini Tasarla” adıyla gelişerek devam etmektedir.

21. yüzyıl yetkinliklerinin büyük önem kazandığı bu dönemde, Geleceğini Tasarla projesi, beceri ve istihdam olarak 2 ana odakta devam etmektedir. Bu programın ana hedefi, iş arayan gençlerin dijital becerilerini geliştirmenin yanı sıra istihdam edilebilirliklerini de artırmak adına sosyal becerilerini de geliştirmektir. Genç gönüllülerin akran eğitim modeli ile yüz yüze kitlelere yaygınlaştırdığı eğitim içeriklerinin yanı sıra, öğretmenlerle birlikte 18-30 yaş arası gençlerin kapasite gelişimini desteklemeyi de hedeflemektedir.

 “geleceginitasarla.com” 

Microsoft ve Habitat Derneği ortaklığında yürütülen Geleceğini Tasarla projesi kapsamında hayata geçirilen “geleceginitasarla.com” kullanıcılarına dijital yetkinliklerini geliştirme, sosyal becerilerini zenginleştirme ve etkin iş arama konularında eğitim fırsatı sunan bir online eğitim platformudur. Etkili sunum hazırlama tekniklerinden CV hazırlamaya kadar geniş yelpazedeki içerikler ile gerek kendiniz için doğru işi bulmaya bir adım daha yaklaşabilir gerekse de profesyonel yaşamınızda sizlere yardımcı olacak dijital becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Siz de “geleceginitasarla.com” ile dijital ve sosyal yetkinlerinizi geliştirmek istiyorsanız hemen tıklayın!

Eğitim Tarihi: 

14 Mayıs 2021 Cuma 20:00

15 Mayıs 2021 Cumartesi 20:00

Son Başvuru Tarihi:

14 Mayıs 2021 – 13:59

Her türlü sorunuz için ruzgar@habitatdernegi.org‘a mail atabilirsiniz


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu