BursYurt Dışı Burs

Danimarka Hükümet Burs Başvuruları Başladı

Danimarka, düşük eğitim maliyetleri, yüksek kaliteli İngilizce öğretilen yüksek lisans dereceleri ve yenilikçi öğretim stratejileri sayesinde Avrupa’nın en popüler uluslararası eğitim yerlerinden biridir.

Uluslararası öğrenciler, muhteşem yaşam tarzı ve Danimarka üniversitelerinde bulunan çok sayıda kaliteli çalışma olanağı nedeniyle Danimarka’yı seçiyor.

Danimarka Hükümeti Burs başvuruları 2021 akademik yılı için Uluslararası öğrencilere açıktır. Danimarka Hükümeti Bursu, Avrupa Ülkeleri dışından gelen tüm Uluslararası Öğrenciler için Danimarka’da tam bir Ücretsiz Burs almak üzere Ücretsiz Öğrenim için geçerlidir. Güney Danimarka Üniversitesi Danimarka Hükümeti Bursuna ev sahipliği yapıyor.

BURSA BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Danimarka Bursu Yükseköğretim ve Bilim Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Katılımcılar Güney Danimarka Üniversitesi Yüksek Lisans Programlarından birine başvurabilirler. Avrupa dışındaki tüm öğrenciler, mevcut Çalışma alanlarının / Disiplinlerinin herhangi birinde Danimarka Bursu 2021’e hak kazanırlar.

Danimarka Üniversite Eğitim Rehberi

Uluslararası öğrenciler için Danimarka Devlet Bursları 2021 Kısmi Bursludur ve bu nedenle Tam Giderleri kapsamaz. Danimarka Hükümeti bursu tarafından karşılanacak maliyetler aşağıda belirtilmiştir:

Tam Öğrenim Ücreti ve Barınma

Vergi Öncesi Aylık 3000 DKK İkamet Masrafları.

Burs ulaşım giderlerini kapsamaz.

Burs Uygunluk Kriterleri

Temel bir Uygunluk Kriteri. Bir burs almaya hak kazanmak için bu kriterleri karşılamanız gerekir:

Tam dereceli öğrenciler, İsviçre de dahil olmak üzere AB / EEA ülkeleri dışından lisans derecesine sahip olmak

AB, Avrupa Ekonomik Bölgesi veya İsviçre dışındaki tüm vatandaşlar

Son başvuru tarihi

Uluslararası Öğrenciler için Danimarka Hükümeti Bursları veya Danimarka Hükümeti Bursları 2021 için son başvuru tarihi 1 Eylül 2020’dir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu