BursYurt Dışı Burs

Çin Schwarzman Bursu

Çin’deki Schwarzman Burs Programı 2021-2022 şu anda tüm uluslararası adayların başvurularını kabul ediyor. 2021-2022 Schwarzman Burs Programı kapsamında tüm Uluslararası Öğrencilere Tam Fonlu Burs sunuyor.

Olağanüstü liderlik becerileri, bağlamlarındaki eğilimleri ve değişiklikleri tahmin etme ve bunlara göre hareket etme becerisine, güçlü entelektüel kapasiteye ve örnek niteliğe sahip karaktere ek olarak, adaylar aşağıdaki kriterleri karşılamalıdır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

  1. Lisans derecesine sahip olmalı
  2. Şu anda lisans derecesi programlarına kayıtlı olan başvuru sahipleri, Schwarzman Scholars kayıt yılının 1 Ağustos 2022 tarihinden önce tüm derece gereksinimlerini başarıyla tamamlamış olmalıdır. Belirli bir lisans eğitimi alanı için şart yoktur; tüm alanlar başvuruya açıktır, ancak başvuru sahipleri için, lisans ana dalına bakılmaksızın, Schwarzman Scholars’a katılmanın kendi alanlarında liderlik potansiyellerini geliştirmeye nasıl yardımcı olacağını ifade etmeleri önemlidir.
  3. Adayların, Schwarzman Scholars kayıt yılının 1 Ağustos itibariyle en az 18 yaşında olması ve henüz 29 yaşında olmaması gerekir (mevcut seçim döngüsü için, 1 Ağustos 2022 itibariyle).
  4. Tüm öğretim İngilizce yapılacağından, başvuru sahipleri güçlü İngilizce becerileri göstermelidir. Başvuru sahibinin ana dili İngilizce değilse, resmi İngilizce yeterlilik testi puanları başvuru ile birlikte sunulmalıdır. Bu gereklilik, başvuru sahibinin akademik programında en az iki yıl boyunca ana eğitim dilinin İngilizce olduğu bir lisans kurumunda okuyan adaylar için kaldırılmıştır. Bu koşul, iki veya daha fazla yıl boyunca Yüksek Lisans derecesi veya daha yüksek düzeyde İngilizce öğrenen adaylar için de kaldırılacaktır. Kabul edilebilir sınav seçenekleri şunlardır: Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL PBT). Minimum puan 600. İnternet Tabanlı Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL iBT). Minimum puan 100. International English Language Testing System (IELTS). Minimum puan 7.

Schwarzman Scholars, Çin’in Pekin kentindeki Tsinghua Üniversitesi’nde tam olarak finanse edilen bir yıllık yüksek lisans derecesi ve liderlik programıdır. Programın merkezinde dünyaca ünlü danışmanlar, küresel meseleler üzerine titiz ve yenilikçi bir çalışma ve Çin kültürü ve ticaretinin uygulamalı keşfi yer alıyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu