Eğitim & Etkinlik

Çevre Güvenliği ve Terörizmi Online Eğitim Programı

– Siyaset ve Strateji Platformu tarafından düzenlenen eğitim programı dört hafta sürecek şekilde planlanmıştır.
– Eğitim programı çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.
– Dört haftalık eğitim sürecinde ilk üç hafta müfredat dahilinde belirlenen makalelerin katılımcılar tarafından sunumu yapılacak ve makale sunumlarının yanı sıra güncel meselelerin tartışmaları yapılacaktır.
– Dördüncü hafta Aslıhan Alkanat hocamız ile “Çevre Terörizmi ve PKK’nın Orman Sabotajları” konulu söyleşi yapılacaktır.
– Başvurusu kabul edilen katılımcılardan dileyenler gönüllü olarak, eğitim süresince işlenecek konular bağlamında akademik makale, analiz, film/kitap analizi ya da röportaj gibi yazılar hazırlayabilecek, yazı için gerekli destek sağlanacaktır.
– Eğitim programımız daha çok Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi gibi bölümlerde okuyan öğrenciler ve mezunlar için uygun bir içeriğe sahiptir. Ancak, bölüm veya meslek fark etmeksizin bahsedilen konularla ilgilenen herkes başvuru yapabilecektir.
– Eğitim konularımızın içeriği üst başlıklar olarak şu şekilde olacaktır:
1.Hafta:
Uluslararası İlişkiler’de Güvenlik Yaklaşımları ve Çevresel Güvenlik
2.Hafta:
İnsani Güvenlik Bağlamında Çevre Güvenliği
3.Hafta:
İklim, Su ve Gıda Savaşları
4.Hafta:
Söyleşi: Çevre Terörizmi
– Toplantılar haftada bir gün(Pazar) saat 21.00’da ve ortalama bir buçuk saat şeklinde online olarak gerçekleştirilecektir. (Katılımcıların talebine göre hafta sonu ya da hafta içi için ek gruplar oluşturulabilecektir.)
– Her katılımcıdan en az bir defa sunum yapması istenecektir ve zorunludur. Sunum görevini gerçekleştiren ve düzenli katılım sağlayanlar e-sertifika almaya hak kazanacaktır.
– Eğitim programımız ücretli olup, başvurusu kabul edilenlerle iletişime geçilerek gerekli ücreti banka hesabına yatırmaları istenecektir. (Ücret; öğrenciler için 40 TL ve mezun/diğerleri için 50 TL’dir.)
– Programımıza başvuru yapabilmek için; ad-soyad, telefon, e-mail, okul/meslek bilgileri ve neden eğitim programına başvuru yapıldığını anlatan kısa açıklamayla birlikte siyasetvestrateji@gmail.com adresine mail atılması yeterlidir.
-İkinci başvuru seçeneği olarak, Linkledin hesabımız üzerinden de başvuru yapılabilir.
– Başvuruların Başlangıç Tarihi: 17 Temmuz Cumartesi
– Başvuruların Bitiş Tarihi: 27 Temmuz Salı
– Başvuru Sonuçları Açıklanma Tarihi: 28 Temmuz Çarşamba
-Staj Başlangıç Tarihi: 1 Ağustos Pazar
siyaset

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu