BlogYurt Dışı Eğitim

Çalışma Vizesi Almanın Kolay Olduğu 5 Ülke

Kariyer hayallerinizi, sınırlarınızın ötesine taşımaya ne dersiniz? Yabancı bir ülkede yaşamak ve çalışmak, dünyayı keşfetmenin ve küresel bir vatandaş olmanın ne demek olduğunu öğrenmenin harika bir yoludur. Gelişen ekonomiler, internet ve ülkeler arası kolay ulaşım, artık insanların kendi ülkelerinin dışında iş aramalarını ve çalışabilmelerini kolaylaştırıyor. Yurt dışında nereye gideceğinize ve hangi ülkeyi seçeceğinize karar veremiyorsanız, rehberimize göz atabilirsiniz.

Yurt dışında eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

  1. Kanada

Çalışma vizesi almanın en kolay olduğu ülkelerden biri de Kanada’dır. Bunun en önemli sebeplerinden biri de ülkenin göçmenlere uyguladığı ılımlı politika gelir. Kanada’da çalışmak isterseniz, vasıflı işçiler, sporcular, sanatçılar ve girişimciler için farklı çalışma vizesi türleri vardır.

Kanada, geçici işçi istemeyen ender ülkelerden biridir ve dünyanın her yerinden göçmenlere ülkede 3 yıl içinde Kanada vatandaşı olma imkanı sunar. Üstelik ailenizle birlikte.

  1. Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’da çalışan göçmenlerin neredeyse %90’ı yaşamlarından memnun olduklarını belirtiyor. Bu da onları dünyanın en mutlu insanları arasına sokuyor. Yeni Zelanda’da tam zamanlı bir iş bulmak zor olabilir, ancak hayal kırıklığına gerek yok! Zira ülke, dünyanın dört bir yanından gelenler için 12 aya kadar kalmalarına izin veren bir çalışma vizesine sahiptir.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

  1. Almanya

Almanya, yurt dışında çalışmak için dünyanın en iyi ülkelerinden biridir. Kültür ve tarih açısından zengin olan ülke, haftada sadece 27 saat çalışarak rakipsiz bir iş-yaşam dengesi sunuyor. Yaşam maliyetleri alışık olduğunuzdan biraz yüksek olabilir, ancak Almanya’da yaşamak yine de diğer Avrupa ülkelerine göre daha ucuz olabilir.

Almanya’da çalışma ve yaşama izni almanın en kolay yollarından biri de sanatçı vizesi almaktır. Yazar veya fotoğrafçıysanız, bu ülkede kalmak için oldukça basit gereksinimler listesi olan ve Berlin şehrinde geçerli olan bu vize türü size uygun olabilir. Aynı zamanda uluslararası şirketlerde İngilizce bilginizle iş bulmak daha kolaydır ve Almanya’da yaşamak ve çalışmak için durumunuza ve seçeneklerinize göre keşfedebileceğiniz başka çalışma vizeleri de vardır.

  1. Çin

Asya’nın en güçlü ekonomisi olarak karşımıza çıkan Çin, yurt dışında çalışmak için eşsiz bir ülkedir. Çok uluslu şirketlerin varlığı, İngilizce bilen kişilere olan ihtiyacı arttırırken iş bulmak, artık eskisi kadar kolay değildir. Ülkede, yabancılar için en iyi işlerden biri İngilizce öğretmenliği yapmaktan geçiyor.

Eğer İngilizce öğreteceğinizi gösteren bir iş teklifi aldıysanız çalışma vizesi almak oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Genel olarak da sizi işe alan okul, Z-vizesi denilen bu özel vizeyi almanıza yardımcı olacaktır.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

  1. Hollanda

Almanya gibi Hollanda’da, çalışma koşulları ve iş-yaşam dengesiyle göçmenler arasında en popüler ülkelerden biridir. Hükümet, kendi işlerini kurmak ya da yerel şirketlere yatırım yapmak isteyen yabancı girişimciler için Başlangıç Vizesi adı verilen harika bir destek programına sahiptir. Aynı zamanda uluslararası çalışanlar için BT mühendislik ve finans alanlarında çok sayıda iş imkanı mevcuttur, ancak en az yüksek lisans mezunu olmanız, iş bulmanızda önemli bir rol oynayacaktır.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu