Genel

Brezilya’da Gerçekleşen Projeye Destek Olun!

Brezilya’nın Salvador şehrinde 120 çocuk, size ihtiyaçları var! Bize projemizde yardımcı olur musunuz?

 

“Daha iyi bir gelecek için onlara yemek verin” adlı projemizin temel amacı “Siao de Itapua Anaokulu”ndaki çocukların günlük ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara daha iyi bir gelecek sunmak.

 

Siao de Itapua, 2012 yılında kurulmuş ve kurulduğu yılda 60 çocukla eğitime başlamıştır. Kurulduğu zamandan bu yana öğrenci sayısı tam 2 katına çıkmıştır. Bu da bulunduğu Itapua bölgesinde böyle bir kuruma ne kadar ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

Sioa de Itapua anaokulu gönüllülük esasına dayanmaktadır ve bütün çalışanları gönüllü olarak çalışmaktadır. Kurumun tek gelir kaynağı ise yapılan bağışlardır, ve ne yazık ki yapılan bağışlar 120 çocuğun günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yetmemektedir. Oradaki 120 çocuğun 1 aylık yemek ihtiyacının karşılanması için 120 kg pirinç ve 90 kg baklagile ihtiyaç duyulmaktadır. Günde 2 öğün yemek verilmesi gereken çocuklar çoğu zaman yetersizliklerden dolayı öğün atlamaktadır.

 

brezilya-cocuk

 

Biz, Aiesec gönüllüsü 9 genciz. Farklı ülkelerden ve farklı geçmişlerden geldik. Ortak amacımız ise bu çocukların karnının doyduğundan ve iyi bir eğitim aldıklarından emin olmak. Onlara daha iyi bir gelecek sunabilmek için sizin de yardımlarınıza ihtiyacımız var. Biliyoruz, bu çocuklar geleceğin doktorları, mühendisleri, öğretmenleri, polisleri olacak. İyi bir geleceğin en önemli adımının sağlıklı beslenmek olduğunu biliyoruz.

 

Buradaki 120 çocuğun geleceğini değiştirmemizde bize yardımcı olur musunuz?

Yapacağınız bağışlar çocukların yemek ihtiyaçlarına harcanacaktır.

Lütfen bizi instagram sayfamızdan takip edin ve bağışlarınızla bize ve çocuklara yardımcı olun.

Unutmayın, nerede olursanız olun fark yaratabilirsiniz!

instagram.com/projeto_siao_de_itapua

https://www.gofundme.com/food-for-a-better-future

https://youtu.be/Ox3onp0Y4UM


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı