Gençlik Projeleri

BoMoVu Gönüllülerini Arıyor

bomovu-gonullu

BoMoVu nedir?

BoMoVu, sporu ve beden hareketini sosyal faydaya dönüştürmek için programlar geliştirip, sporun içinde yer alabilen ayrımcılıklarla mücadele eden bir dernektir. Gönüllü sporcular ve beden hareketçilerinden oluşturdukları ağ sayesinde, çocuklar, mülteciler, kadınlar gibi çeşitli gruplar ile bir araya gelerek onlara ihtiyaçları doğrultusunda; sosyal alanda güçlenmeleri, beceriler edinmeleri ve/veya becerilerini geliştirmeleri, kendilerini ifade edebilmeleri, görünür olabilmeleri konularında destek oluyorlar.

BoMoVu, sosyal güçlenmeyi odağına almış spor programlarının, hem herkese kendi hayatının çeşitli alanlarında beceriler kazandırdığına ve hem de toplumsal adalete katkı sağlayabileceğine inanıyor. Çalışma yürütülen tematik alanlar şunlardır:

  • Bedensel haklar (spora erişim, bedensel bütünlük, hareket hakkı)
  • Ayrımcılıklarla mücadele (etnik,cinsiyet, sağlamcılık temelli)
  • Sosyal güçlenme (eğitim, iş, sosyal hayatta yer alabilme, kamusal alanda var olabilme)

 

2019-20 eğitim-öğretim yılında gerçekleşecek, çocukların öğrenme becerilerini kuvvetlendirecek ve iyi olma haline katkıda bulunacak, spor ve beden hareketinin araç olarak kullanılacağı projenin pilot çalışması Eğitim Reformu Girişimi’nin (ERG) yürütücülüğünde başlatılıyor.

 

İstanbul’da iki farklı okulda, 8 ay boyunca, çocukların haftalık olarak katılacağı dans ve basketbol aktivitelerini destekleyecek gönüllüler aranıyor.

 

Gönüllüler, BoMoVu’nun sosyal güçlendirme için spor ve beden hareketi programı çerçevesinde yürütülecek projede yer alan antrenörlere gönüllü destek vereceklerdir.

 

Kimler başvurabilir?

Üniversitelerin spor bilimleri/ güzel sanatlar fakültelerinde okumak, basketbol ve hip-hop’a ilgi duymak veya bu aktivitelerle uğraşmak, bundan zevk ve mutluluk duyarak bunu paylaşmayı amaç edinmek projede gönüllü olmanın ilk koşuludur. Gönüllülük başvurusu, ister amatör, ister profesyonel, antrenör veya hobi olarak bedensel aktivite yapan herkese açıktır.

Ekim 2019-Mayıs 2020 tarihleri arasında BoMoVu ile birlikte okullara hareket katmak için online başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 

Son Başvuru Tarihi: 23 Eylül 2019

 

Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı