EVS- AGH Fırsatları

Birleşik Krallık Avrupa Gönüllü Hizmeti – EVS

birlesik-krallik-evs

PROJE AÇIKLAMASI

HOYCC, Dudley ve çevresindeki bölgelerde gençler ve yerel halkla birlikte çalışmaktadır. Gençlik çalışması, spor, sanat ve kültürlerarası diyalog yoluyla. Gönüllülük rolü, gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimleri için yararlı deneyim, beceri ve yetkinlikler kazanmalarını sağlayarak projenin hedeflerine bağlanır ve böylece istihdam edilebilirliklerini ve aktif vatandaşlıklarını geliştirir. Proje dahil edilmeyi, daha az fırsatlı gençlerin katılımını ve toplumu ortak bir neden olan Birlik ve Birlik için bir araya getirmeyi destekleyecektir. Çorba mutfakları, yemek bankaları yemek pişirme sanat dersleri ve diğer etkileşimli programlar aracılığıyla toplumdaki yetişkinler ve yaşlılarla da çalışacağız. Proje Erasmus Artı, dayanışma ve Avrupa değerlerini destekleyecektir.

 

KONAKLAMA, GIDA VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Konaklama ve yemek Konaklama Dudley’de yerel evler olacaktır. Her biri 4-5 gönüllüden oluşan iki ev var, konut tam donanımlı mutfaklarla paylaşılacak. Ev, çamaşır makinesi, TV, internet vb. Dahil konforlu bir şekilde yaşamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Gönüllü, aylık olarak yiyecek parası ve cep harçlığı alacaktır. Bazı yemekler de gönüllüler ve çalışanlar için High Oak’da verilmektedir. Gönüllüler bisiklet, yerel ulaşım ve araç paylaşımı ile seyahat edecekler. Seyahat masrafları, fon aracılığıyla High Oak Youth ve Community Center tarafından karşılanacak.

 

PROJE ÇALIŞMASI

Eğitim Gönüllüler, gençlik ve toplum gönüllüleri olarak rollerini yerine getirebilmek için eğitim alacaklardır. Bu, gençleri ve savunmasız yetişkinleri koruyan gençlik ve topluluk çalışması becerilerinden oluşacaktır. Ayrıca On-varış ve Orta Vadeli eğitim alacaklardır. Bu, Avrupa Dayanışma Kolordu programındaki süreçte onları destekleyecektir. Gönüllü ayrıca bireysel rollerine ve görevlerine bağlı olarak daha fazla eğitim alacaktır. Ayrıca Gençlik Geçidi ve Asdan Ödülleri’ne katılacaklar.

GÖNÜLLÜ PROFİLİ

18-30 yaş arasındaki gençler, gençlerle ve yerel topluluklarla çalışmak için motivasyonu olmalıdır. Ana dilde İngilizce olan topluluk içinde çalışacakları için İngilizce iletişim kurabilmeliler. Temel bilgisayar ve sosyal medya becerilerine ihtiyaçları olacak. Seyahat bisikletle yapılır, bu nedenle bisiklete binebilecekleri takdirde faydalı olacaktır, ancak zorunlu değildir.

 

 

BAŞVURU

 

Proje Tarihleri: 01.01.2020 – 31/10/2020

 

Son Başvuru Tarihi: 30-11-2019


1 Yorum

1 Yorum

  1. mustafa sevinç

    6 Aralık 2019 at 04:41

    Konya Selçuk Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum. İngilizce konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. Avrupa da bulunma imkanım çok yok. bu yüzden ingiltere’de ki bu fırsatı kaçırmak istemiyorum. başvurular tekrar açılırsa veya benzer programlarda bulunmak isterim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı