Gençlik Projeleri

Bi’ Gençlik Kampı İzmir Foça

bi-genclik-kampi

Daha önce birçok kez kesişen Başka Yollarımız bu sefer çok daha eğlenceli ve özel bir kampta yani Bi’ Gençlik Kampı’nda kesişiyor. Doğan Can Karabudak – Başka Yol ve Proje Gezgini – Mustafa Çalışkan olarak uzun yıllardır yaptığımız paylaşımlar ve çalışmalar ile sizlere; fırsatlardan, projelerden, sosyal sorumluluk konularından ve yurt içi-yurt dışı seyahat anılarımızdan söz ettik. Şimdi ise yoğun çalışmalarımıza biraz ara verip hep birlikte eğlenmek istediğimize karar verdik. Bir kez daha güçlerimizi birleştiriyoruz ve artık sizinle buluşup doyasıya eğlence zamanımızın geldiğine inanıyoruz. 7-9 Ağustos 2020 tarihlerinde Ege’nin güzeli İzmir Foça’da, “Bi’ Gençlik Kampı” düzenliyoruz.

Daha önce kamp yapmadıysanız ve COVID-19 pandemi sürecinden yorulup ‘Artık eğlenceye ihtiyacım var diyorsan, hem güneşle buluşup hem de birçok yeni kişiyle tanışıp çok eğleneceğim 3 gün geçirmek istiyorum.’ diyorsanız, sizi mutlaka bu kampa katılmaya davet ediyoruz. Her şey en ince detaylarıyla sizin için planlanmış durumda. Sahil, güneş ve kumun tadını çıkarırken her günü dolu dolu ve bol eğlence ile geçireceğiniz bir kamp olacak.

Çevrenizde kamp yapmayı seven arkadaşlarınızın olmamasından yakınıyorsanız bu kamp tam size göre çünkü Türkiye’nin dört bir yanından gelen, -Başka Yollar- arayan yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurabilmek için de sürpriz etkinliklerimiz var. Ayrıca, sahip olduğunuz deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi başkalarıyla paylaşma imkanı da bulabilirsiniz.

Unutmadan belirtmekte fayda var. COVID-19’a karşı tüm önlemlerimizi en üst seviyede alacak ve ona göre çalışmalarımızı yürüteceğiz. Hepiniz bizim için çok değerlisiniz.

Kampla ilgili tüm detayları okuduktan sonra sayfanın aşağısında bulunan “ETKİNLİK KAYIT FORMU” doldurarak kampa kayıt yaptırabilirsiniz. Sınırlı kontenjan olması nedeniyle elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.

Katılım formu linki: https://forms.gle/682RAzt3NeFDzNXH8

YARARLI BİLGİLER

KAMP ALANI HAKKINDA

KOSOVA PLAJI

Masmavi denizi, tarihi güzellikleri, huzuru ve sakinliğiyle bilinen Foça’da yer alan Kosova Plajı, hem denize girmek hem de kamp yapmak için harika bir doğallık sunuyor. Kosova Plajı korunaklı bir koyda yer alması sebebiyle dalgasız ve tertemiz bir denize sahip, ayrıca eşsiz kum plajı ile denizin ve güneşin keyfini çıkarmak isteyenler için çok iyi bir seçenek. Sahilden biraz iç kısımdaki çam ve zeytin ağaçlarıyla donatılmış bölge, güneşe doyanlar için serin bir gölgelik alan sunuyor. Bu bölge aynı zamanda kamp aktiviteleri için ideal bir çadır alanı olarak kullanılıyor. Özellikle yaz akşamları, inanılmaz gün batımı manzarasını keyifle seyre dalabilir, en güzel karelerinizi yakalayabilirsiniz. Kosova Plajı kamp alanı girerken sadece ailelere veya kadınlara izin verilmektedir. Girişlerde oldukça seçici davranıldığını da belirtmem lazım. Özellikle de damsız erkekleri pek almak konusunda pozitif düşünmedikleri aşikar. Bu da diğer gelenler ziyaretçiler için artı bir tercih sebebi oluyor. Deniz suyu oldukça serin ve güzel olan Kosova Kamp alanında birçok hizmet bulunmaktadır. Eski Foça ve Yeni Foça arasındaki toplu taşıma araçları kapısında indirmektedir.

Kamp alanında şarj istasyonu, wc, duş, yiyecek ve içecek temin edilecek büfe mevcuttur. Alanda bulunan ve yemek servisi yapan büfeden yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Kamp boyunca yiyeceklerinizi yalnızca emniyetli kamp ocaklarında veya belirlenen yerlerde yakılacak ateşler ile kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz kamp alanından da ücreti mukabilinde temin edebilirsiniz.

Bölgede tüm telefon hatları çekmektedir. Alanda Wi-Fi bulunmamaktadır.

Alanda, yerde ve ateş kovasında ateş yakmak yasaktır. Sadece önceden belirlenen yerlerde ateş yakılacaktır.

Çadırlar için yer gösterme işlemi alana geldiğimizde görevli arkadaşlarımız tarafından yapılacaktır. Bize ayrılan alanlara çadırlarımız kurulacaktır.

KAMP ALANINA ULAŞIM

Kamp alanının adresi: Kosova Plajı. İsmetpaşa, Mersinaki Cd. No:187, 35680 Foça/İzmir

https://goo.gl/maps/gwS31PshLUJnivr79

Foça Otogarı’ndan kamp alanımıza servis olacaktır. 

İzmir’den Ulaşım 

İzmir Otogarı’ndan Eski Foça’ya giden otobüslere binebilirsiniz. İneceğiniz Foça Otogarı’ndan kamp alanımıza gidecek servisi 5 TL karşılığında kullanarak alana ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan İzmir-Eski Foça seferleri düzenleyen iki firmanın hat detaylarını inceleyebilirsiniz, özellikle sefer saatleri kısmına detaylıca bakınız, sefer saatleri belirli saatler aralığındadır.

http://www.focabirlikturizm.com (İzmir – Eski Foça ulaşım 20 TL)

http://focakoop.com/index.html

Ayrıca, İzmir’den İZBAN ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Detayları için aşağıdaki başlığa göz atın.

İZBAN (İzmir Raylı Sistemi) ile Ulaşım

İZBAN Hatundere İstasyonu’nda inip, 744 numaralı Foça-Hatundere ESHOT (İzmir Otobüs İşletmesi) kullanılarak Foça Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Foça Otogarı’ndan kamp alanımıza gidecek servisi 5 TL karşılığında kullanabilirsiniz.

İZBAN ücreti gidilen mesafeye göre değişmektedir. İzmir’deki İZBAN Kemer İstasyonu’ndan Hatundere İstasyonu’na ücret 5.32 TL’dir. Ücretler ve diğer detaylar için bağlantıya göz atınız: https://www.izban.com.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx

744 Numaralı Foça-Hatundere ESHOT hattının ücreti İzmirim Kart ile 3,56 TL. Kullan-at kart (Bilet 35) ile 1 kontördür. Ücretler için lütfen göz atınız:

https://www.eshot.gov.tr/tr/Anasayfa

İzmir Haricindeki Şehirlerden Karayolu ile Ulaşım 

Yaz aylarında bazı şehirlerden Eski Foça’ya sefer düzenleniyor. Eğer bulunduğunuz şehirden Eski Foça’ya sefer varsa bunu kullanabilirsiniz. İneceğiniz Eski Foça Otogarı’ndan kamp alanımıza gidecek servisi kullanabilirsiniz.

Eğer bulunduğunuz şehirden Eski Foça’ya sefer yoksa öncelikle İzmir’e gelmeniz gerekmektedir. İzmir Otogar’dan yukarıda detayları verilen Eski Foça otobüslerine binmeniz en makul olanıdır. İneceğiniz Eski Foça Otogarı’ndan kamp alanımıza gidecek servisi kullanabilirsiniz.

Şehrinizden İzmir’e gitmek için uygun otobüs biletini https://www.obilet.com gibi sitelerden araştırıp bulabilirsiniz.

İzmir Haricindeki Şehirlerden Havayolu ile Ulaşım 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İZBAN treni ile Hatundere İstasyonu’na gelip, istasyondan kalkan 744 numaralı Foça-Hatundere ESHOT otobüsü ile Foça’ya ulaşabilirsiniz. İneceğiniz Foça Otogarı’ndan kamp alanımıza gidecek servisi kullanabilirsiniz.

Özel aracıyla gelecek misafirler:

Kamp alanının adresi:
https://goo.gl/maps/gwS31PshLUJnivr79

Kosova Plajı. İsmetpaşa, Mersinaki Cd. No:187, 35680 Foça/İzmir

Ulaşım Postu 

30.07.2020 Cumartesi günü ulaşım postu paylaşılacaktır. Aracında boş yer olan kişilerle iletişime geçerek etkinlik alanına birlikte gelebilirsiniz.

KAMPA GELİRKEN YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAMANIZ GEREKENLER

Önerilen Kamp Malzemeleri Listesi

– Mevsime uygun çadır
– Mevsime uygun uyku tulumu – yoksa eğer battaniye
– Mat
– Kamp sandalyesi
– Kişisel ihtiyaçlar ve yiyecek içecek
– Atıştırmalık
– Varsa kullanılan ilaçlar ve ilk yardım kiti
– Hamak severler için hamak

(Plastik ve karton kullanımını azaltıp doğayı korumak adına kendinize ait kaşık, çatal, tabak, termos veya termos bardaklarınızı getirmenizi rica ederiz.)

o El feneri veya kafa lambası
o Termos veya termos bardak
o Tuvalet kağıdı veya peçete
o Islak mendil
o Güneş gözlüğü
o Güneş kremi
o Sinek kovucu sprey
o Banyo lifi, duş jeli, şampuan
o Kişisel temizlik malzemesi
o Matara veya su şişesi
o Fotoğraf makinesi
o Kitap
o Kamp sandalyesi ve hamak
o Küçük seyahat yastığı
o Polar sweat veya hırka (kalın) Sahil olması sebebiyle akşamları serin olabilir ve alanda üşüyebilirsiniz.
o Eşofman
o Çorap (2 çift ince,1 çift kalın)
o Terlik veya sandalet
o Spor ayakkabı
o Pantolon
o Mayo/Bikini
o Power bank & Şarj aleti (Alanda şarj istasyonu bulunacaktır. Telefonlarınızı orada şarj edebilirsiniz.)

Yukarıda önerilen seyahat malzemelerini zorunlu olarak getirmek durumunda değilsiniz. Daha kolay ve keyifli bir kamp geçirebilmeniz adına sizleri düşünerek hazırlanmış bir listedir. Bu listenin haricinde getireceğiz malzemeler tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Sadece kampta kullanacağınız en faydalı eşyaları almanız fazla yük taşımamanız açısından önemlidir.

Eşyalarınızın sorumluluğu tarafınıza aittir ve Bi’Yol Organizasyon hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
Getireceğiniz kamp malzemeleri için sırt çantası kullanmanız önerilir. Sırt çantanızın yanında fazladan küçük bir sırt/omuz çantası veya bel çantası getirirseniz içine çakı,çakmak,fener,cüzdan fotoğraf makinası, telefon gibi özel eşyalarınızı koyabilir, çadırınıza büyük çantanızı bırakıp küçük çantayla doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz…

İlk defa kamp yapacaklar için : https://baskayol.net/ilk-defa-kamp-yapacaklara-11-oneri/?_thumbnail_id=14910

Daha fazla bilgi için : https://baskayol.net/kamp-ekipmanlari-secimi/

KONAKLAMA

Kampta konaklamayı kamp çadırı ile yapılacaktır. Dilerseniz kendi çadırınız ile gelebilir veya çadır kiralayarak çadırda konaklayabilirsiniz.

Ekipmanı olmayanlar için ekipman temini önceden dolduracağınız

“Etkinlik Kayıt Formu”nda ihtiyacınız olacak kamp malzemesini belirtiniz. Sizler için önceden organize edeceğiz. (Çadır-Mat) -Sınırlı Sayıda bulunmaktadır.

2 kişilik çadırlar kişi başı ücreti 50’tl dir. (2 günlük fiyat)
(Çadırınızda 2 kişi kalabilirsiniz. Çadırınızın yanında mat verilecektir)

Çadırlarımız sizden önce sadece bir kere kulanılmıştır ve etkinlik öncesinde sizlerin sağlığı için sterilize edilecektir.
2 kişilik çadırı tek başına kullanmak isteyenler ise ücreti 100 tl’ dir.

Ürün detayları için; https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-2-kiilik-kamp-cadiri-yeil-id_8293539.html?LGWCODE=1765635;119903;6841&gclid=CjwKCAjwrvv3BRAJEiwAhwOdM5UA7uYoSb59QXlUrsSvL6Ai-40KSlhTmnMLY8zLZA483Qm7VzRhUBoCn5AQAvD_BwE

*Pandemi sürecinin devam etmesinden dolayı ‘uyku tulumu’ kiralaması yapılmayacaktır. Hava şartlarına uygun ekipman getirmenizi öneririz. (Bulunduğumuz alanın denize sıfır olması sebebiyle akşamları hava soğuyabilir. Bu sebeple yanınızda pike-battaniye gibi sizi üşütmeyecek ekipmanlar getirmenizi öneririz.

* Ekipmanları kamp alanında bulunan etkinlik sorumlusundan kimliğiniz ve kullanım sözleşmesini imzalayarak ile teslim alabilirsiniz. Arkadaşlarımız size yardımcı olacaklardır. Ödemeler sadece nakit olarak gerçekleşecektir.

KAMP ÜCRETLERİ

Fiyata Dahil Olanlar:

– 3 Günlük 2 Gece Kamp Alanı Kullanımı
– Kamp Etkinlikleri
– İkramlar
– Su – Tuvalet – Duş – Şarj İstasyonu
– Oyunlar – Yarışmalar
– Açık Otopark (Kamp Alanı Etrafı)
– Katılım bilekliği
– Hediyeler
– Sınırsız Eğlence
– Müzik / Dans
– Colorfest Boyası (Holi Boyası)
– Ateş Başı sohbetleri
– Ücretsiz Yurt dışı danışmanlığı (1-1)

Fiyata Dahil Olmayanlar:

– Kendi özel harcamalarınız
– Yeme – İçme
– Ulaşım Masrafları

KAMP ÜCRETİ

Kampa katılım ücreti kişi başı 130 TL’dir.

(Ücret Cuma girişi ve Pazar günü ayrılmayı kapsamaktadır.)

(Alana Perşembe girişi ücreti ise 155 TL’dir.)

– Ödemeler için kredi kartı geçmemektedir. Tüm ödemeler online transfer şeklinde yapılmalıdır. Kapıda ve giriş esnasında maalesef ödeme ve katılım kabul edemiyoruz.

Etkinlik alanına günü birlik katılmak isteyen misafirlerimiz için günlük katılım ücreti 50 tl‘dir.

Bir önceki kampımız olan “Bi’Proje Kampı ’20” kampına gelen katılımcılarımızın indirim kodu xxxBiProjeKampı20 ‘dir. Ödemeleri 10TL indirimli bir şekilde yapabilirler.

MUSTAFA ÇALIŞKAN
QNB Finansbank-En Para
TR03 0011 1000 0000 0067 2477 41

MUSTAFA ÇALIŞKAN
Ziraat Bankası
TR 6000 0100 1395 6441 1244 5006

KAMP SIRASINDA YAPILACAK FAALİYETLER

Kamp sırasında yapılacak etkinliklerin detaylı duyuruları ilerleyen günlerde sizlerle paylaşılacaktır.

Etkinlikler:

Sabah Egzersizi / Yoga
Günün en güzel saatleri olan sabah saatlerinde doğanın tam içerisinde harika bir sabah egzersizine ne dersin?

Ice Breaker Oyunlar ve Energizerlar
Kimseyi tanımadığın için kampa tek gelmekten veya seninle gelecek bir arkadaşın olmadığından dolayı endişeleniyorsa üzülme. Ice breaker oyunlarımız ile birbirimizle tanışacağız, muhabbetin dibine vuracağız.
Yeni bilgileri öğrenirken, atölye çalışmalarına devam ederken dikkatin mi dağıldı? Konstrasyonunu mu kaybettin hiç üzülme energizerlarımız tam sana göre gelecek. Gün içerisinde canlanmamızı sağlayacak harika etkinliklerimiz var.

Ateş Başı Sohbetleri (Motivasyon, canlı müzik vb.)
Kampların olmazsa olmazlarından birisi ateş başı sohbetleridir. Hayata dair, projelere katılıma dair motivasyonunu, heyecanını ateşlendirecek kişisel gelişim sohbetlerimiz de olacak. Canlı müziğimiz de var tabii ki.

Doğada kalma ve temel kampçılık atölyesi
– Kamp Malzemeleri ve Doğada giyim
– Sırt çantasının hazırlanması
– Kamp yeri seçimi ve kamp kurulması
– Ateş bilgisi ve ateş yakma

Colorfest
Eğlencenin olmazsa olmazı nedir? Tabii ki rengarenk olmak ve sınırları zorlamaktır. İşte Colorfest’i bu sebeple senin için hazırlıyoruz. Rengarenk olmaya ve eğlenmenin sınırlarını zorlanmaya hazır ol.

Birebir Ücretsiz Yurt Dışı Fırsatları Hakkında Sohbetler
Evet, biz yıllardır birçok ülkeyi gezdik, kendimizi geliştirdik ve hepsi projeler sayesinde ücretsiz şekilde gerçekleşti. Biliyoruz sen de bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsan ama aklına takılan birçok şey var. Eğlenceden arta kalan zamanlarımızda kapımız tüm sorularına açık. Elimizden gelen tüm desteği size vereceğimize söz veriyoruz.

Oyunlar / Yarışmalar
Etkinlik sırasında eğitmenimiz tarafından organize edilecek oyunlar / yarışmalar ile eğlenceli anlar yaşayacaksınız.

ETKİNLİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER !

– Bi’ Gençlik Kampı’na katılmak için 18-35 yaş arasında olan arkadaşlarımızı kabul ediyoruz.
– Tüm aktiviteler alanında deneyimli kişilerden tarafından gerçekleştirilecektir.
– Tesis içerisinde güvenlik, şarj istasyonu, su çeşmeleri, hijyenik duş, lavabo ve tuvaletler bulunmaktadır.
– Rahat ve keyifli bir kamp geçirebilmeniz adına organizasyon ekibi olarak etkinlik boyunca sizlere yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.
– Etkinlik tesisi civarında hizmet veren bir market bulunmamaktadır mutlaka etkinlik alanına gelirken alacaklarınızı unutmayınız. Ancak temel ihtiyaçlar için küçük bir büfe bulunmamaktadır. En yakın market alandan 3 km uzaktadır.
– Herhangi bir enstrüman çalma yeteneğiniz varsa enstrüman aletinizi getirip bize eşlik edebilirsiniz..
– İkramlarımız dışında herhangi bir yemek öğünü verilmemektedir.
– Organizasyon ekibi olarak güzel bir kamp geçmesi ve aksaklık olmaması için elimizden geleni yaptığımızı bilmenizi isteriz.
– Kampımızın açılışı esnasında size dağıtılan bilekliklerinizi lütfen etkinlik bitene kadar kolunuza takıp yemek dağıtımı, eğitim ve eğlenceli faaliyetler gibi programlar boyunca bilekleriniz açık şekilde gösteriniz.
– Oluşabilecek durumlara karşı veya sormak istedikleriniz için önceden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Aşağıda bulunan WhatsApp sohbet grubuna girerek bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

Formu dolduran ve ödemesini yapan katılımcılarımıza etkinliğe katılım konusunda öncelik sağlanacak ve kesin listede yer verilecektir. Katılım için son ödeme tarihi 5 Ağustos Çarşamba günüdür.

Evcil hayvan dostlarını yanında getirmek isteyenler yanlarında mutlaka tasma ve ağızlıklarını getirmeyi unutmamalıdır.

KAMP KURALLARI

* Kamp alanına gelen katılımcılar ilk olarak kayıt masasına uğramalı ve kayıt yaptırmalıdır. Kayıt yaptırdıktan sonra bilekliğinizi almayı unutmayınız.
* Katılımcıların alınan TC kimlik numaraları talep edilmesi halinde Jandarmaya iletilecektir.
* Katılımcıların alınan HES kodları talep edilmesi halinde yetkili makamlarla paylaşılacaktır.
* Kamp alanında belirlenen noktalar haricinde ateş yakılması ve ağaç kesimi kuru olsa dahi kesinlikle yasaktır. Belirlenen ateş kutusu ve mangal alanlarına ihtiyaç kadar odun fazlasıyla temin edilecektir. Ücret karşılığında alabilirsiniz.
* Ateşli silahlar ve taşınması yasal olmayan maddeler kamp alanına girişi yapılmayacaktır.
* Gece belirli bir saatten sonra  “mutlak sessizlik saati” uygulaması yapılacaktır.
* 18 – 35 yaş aralığı dışındaki kişiler kamp alanına giriş yapamayacaktır.
* Covid-19 sebebiyle kişisel temizliğe özen gösterilmesi ve ortak alanlarda maske kullanımı; özel kamp bölümlerinin sürekli temiz olması zorunludur.

KAMPA KATILIM

Bi’ Gençlik Kampı’na katılmak istersen aşağıdaki formu doldurması gerekmektedir. Form kampa katılmak isteyen her birey için ayrı ayrı doldurulmalıdır. Ödemeleri yaptıkları taktirde katılımları kesinleşecektir.

Katılım formu linki aşağıdadır:

https://forms.gle/682RAzt3NeFDzNXH8


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı