BlogOnline Kaynaklar

Beylikdüzü Belediyesi Coursera İşbirliği

50 bin kişiye ücretsiz 3800 kurs

Coursera dünyada ilk defa bir belediyeyi çözüm ortağı seçti. Proje Türkiye’de Beylikdüzü Belediyesi ile hayata geçiyor. Covid-19 süreci nedeniyle evlere kapandığımız bugünlerde, nitelikli online eğitim yoluyla becerilerinizi geliştirip kariyerinizi ileriye taşıyabilirsiniz. Dünyanın önde gelen üniversiteleri ile şirketlerinin verdiği, tasarım, yazılım, pazarlama, kişisel gelişim, işletme ve müzik gibi birbirinden farklı 3800 kursa 50 bin kişinin ücretsiz erişimini sağlıyoruz.

Kurs sonunda alacağınız sertifikayla birlikte özgeçmişinizi uluslararası 2400 firma ile paylaşıyoruz. Dünyada ücretli olan bu kursları sizlere ücretsiz sunarak, eğitime 10 milyon dolarlık katkı sağlıyoruz.
Beylikdüzü Belediyesi olarak, nitelikli eğitimle daha iyi bir gelecek inşa edebileceğimizi biliyoruz. Eğitim adına her türlü katkıyı vermeye hazırız.

 

Eğitimlere Başvurmak İçin Tıklayınız

Beylikdüzü Belediyesi, online eğitim platformu Coursera ile 23 Eylül’de Türkiye’yi kapsayacak bir eğitim hareketi başlattı. Şimdiye kadar 5 bin 983 kişi, 2 bin 428 farklı kurstan, 14 bin 872 eğitim aldı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Beylikdüzü Belediyesi olarak yaptığımız işbirliğiyle Coursera eğitim programını Türkiye genelinde tüm yurttaşlara sunacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm vatandaşlarımızı kurslara katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Beylikdüzü Belediyesinin aldığı online eğitim kurs hibesiyle dünyanın önde gelen online mesleki eğitim platformlarından biri olan Coursera iş birliğiyle başlattığı, tüm Türkiye’yi kapsayan uzaktan eğitim hareketine, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 50 saniyede bir öğrencinin kurs başvurusunda bulunduğu eğitim platformundan, 2 Ekim itibariyle 5 bin 983 kişi, 2 bin 428 farklı kurstan, 14 bin 872 eğitim aldı. Katılımcıların Harvard, Yale, Cambridge, Stanford ve Duke gibi dünyanın prestijli üniversitelerinden eğitim alabileceği eğitim hareketine kayıtlar devam ediyor. Eğitimlere başvurular ekim ayı sonuna kadar devam edecek.

Beylikdüzü’nde yenilik ve inovasyonun her zaman olacağını söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Coursera eğitim programından faydalanmamız ve eğitim programını tüm yurttaşlarımıza sunacak olmamız, Beylikdüzü’nün farkını ortaya koyuyor. Tüm İstanbul’a nefes olma iddiamızın ancak eğitimle ve demokrasi kültürünün gelişmesiyle mümkün olacağını biliyoruz. Fark oluşturacak ve vatandaşlarımızın hayatlarına artı değer katacak projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu