Eğitim Burs Duyuruları

Bambu Gönüllü Eğitim Platformu

bambu-egitim

Bambu Eğitim, 1,5 yıllık ön çalışma sürecinin ardından bir grup üniversite öğrencisi tarafından kurulmuş bir eğitim platformudur. Eğitimde fırsat eşitsizliğini azaltmak için çalışmalar yürüten Bambu 8 aydır eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

“Bambu Gönüllü Eğitim Platformu” olarak sosyoekonomik durumu elverişli olmayan yaklaşık 200 öğrenciye online eğitim sistemimiz üzerinde ücretsiz, canlı, birebir eğitim desteği sağlıyoruz.

Eğitimlerimiz okul eğitimine (matematik, fen bilgisi, Türkçe, İngilizce, sosyal bilgiler) destek olmak ile birlikte öğrencilerimizle hedef belirleme, iletişim, motivasyon alanlarında mentorluk çalışmaları da yapmaktayız.

Her gönüllümüzün 1 öğrencisi oluyor. Haftada ortalama 1 saat gönüllüler öğrencileriyle ders yapıyor.

Bu eğitimler dışında corona virüsünün ülkemize girdiği günden itibaren çeşitli alanlarda online atölyeler düzenlemeye başladık. Online atölyeleri birebir eğitimlerden farklı olarak bütün çocukların katılımına açık hale getirdik. Atölyeler ile eve kapanmak durumunda kalan çocuklara moral olmada, motivasyonlarını kazanmada, kendilerini keşfetmede onlara destek olmayı amaçlıyoruz.

4-10 yaş grubu çocuklar için “Bambu Gelişim Atölyeleri”

7-13 yaş grubu çocuklar için “Matematiksel Akıl Yürütme Atölyeleri”

10-14 yaş grubu çocuklar için “Kodlama Atölyeleri”

7-12 yaş grubu çocuklar için “Stem Atölyeleri”

7-14 yaş grubu çocuklar için “Beden Perküsyonu Atölyeleri” devam eden atölyelerimizdir.

Bunun dışında “Psikoloji Ağı” ekibi ile 45 öğrencimize sınav motivasyonu, sınav kaygısı, hedef belirleme alanlarında psikoloji ve pdr bölümü mezunu uzmanlar tarafından psikolojik destek sağlıyoruz.

18-25 yaş arası gençler için ise “İngilizce Konuşma Kulüpleri” kurduk. Toplam 8 sınıfta gerçekleşen atölyelerde amacımız genç arkadaşlarımızın İngilizce konuşma yeteneklerini geliştirebilmek.

50 yaş üstü yetişkinler ve üniversiteli gençlerin birlikte konuştukları, deneyimlerini paylaştıkları, fikir alışverişinde bulundukları “Kuşaklar Arası Gelişim Atölyeleri”de devam eden atölyelerimizdendir.

Bambu, eğitimlerinin 8. ayında haftalık ortalama 200+ birebir ders, 40+ atölye yapma başarısına ulaşmıştır.

Dünya olarak zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde daha farklı atölyeler daha fazla birebir dersler gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tamamen ücretsiz ve canlı olarak yapılan atölyelerimize katılmak, gönüllü olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Başvurular ve duyurular web sayfamız (bambugep.org) üzerinden yapılmaktadır.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı