Eğitim & Etkinlik

Bambu Atölyeleri Gönüllü Başvuruları Açılmıştır

Bambu Gönüllü Eğitim Derneği, sosyo-ekonomik faktörlerden kaynaklı olarak eğitim hayatlarında dezavantajlı durumlarla karşılaşan çocuklara ulaşmaya çalışarak, gönüllü eğitimciler ve eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocukları buluşturmayı amaçlayan ve bu yönde çalışmalarına devam eden bir kuruluştur. Müfredat kapsamında destekleyici eğitimlerin yapılmasının yanı sıra, çocukların kendilerini keşfedebilmesi, yetenek ve hayal dünyalarının gelişmesine katkı sağlayan atölye programlarıyla, kişisel gelişimlerini destekleme amacı güderek, sosyal fayda ilkesiyle 2019 yılında faaliyetlerine başlamıştır.

Bambu Eğitim Derneğinin vizyon ve misyonu nitelikli eğitim ve  fırsat eşitliği kavramlarıyla hareket ederek, öncelikli olarak 4-18 yaş aralığındaki öğrencilerin müfredat eğitimini ve kişisel gelişimlerini destekleyecek programlar sunmak ve herkes için yaşam boyu öğrenim ilkesiyle eğitimde, fırsat eşitliğini sağlamak ve Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada eğitim desteğine ihtiyaç duyan öğrencilerin tespit edilmesi; tespit edilen öğrencilere müfredat ve kişisel gelişim anlamında destek sunulmasıdır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Faaliyetleri, Bire bir eğitim, Atölyeler, Psikolojik Destek Programı ve Yetişkin Eğitimleri olmak üzere beş temel alanda gerçekleşmektedir. Bambu Gönüllü Eğitim Derneği çalışmalarını sürdüğü bir yıllık süreç içerisinde Türkiye’deki ilk kez gerçekleşen ‘Online Yaz Festivali’ , ‘Üniversite Tercih Günleri’ , ‘Öğretmenler Günü Etkinliği’ ve ‘Oyun Festivali’ etkinliklerini düzenlemiştir.

Yeni dönemde de çalışmalarına devam edecek olan Bambu Gönüllü Eğitim Derneği Atölye Gönülleri başvuruları açılmıştır. Bambu Atölyeleri oldukça kapsamlı bir yelpazede çocukların kişisel ,zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamak, motor becerilerini geliştirmek, çocuğun kendini ifade edebileceği bir ortam oluşturmak amacıyla haftalık olarak düzenlenir. Atölyelere yaş grupları esasına göre katılım sağlanır. Matematiksel akıl yürütme, gelişim, stem gibi pek çok alanda çalışmalarını gerçekleşmektedir. Çocukların kişisel, bedensel ve zihinsel gelişmelerine katkı sağlamayı amaçladığımız birbirinden farklı alanlardaki atölye çalışmalarında yer almak için bambugep.org üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu