BlogYurt Dışı Eğitim

Avustralya’nın En İyi Üniversitelerinde Okuma Fırsatı

İngiltere ve Amerika’dan sonra uluslararası öğrenciler arasında en popüler üçüncü eğitim destinasyonu Avustralya’dır. Aslında öğrencilerin Avustralya’yı seçmesi için birden fazla sebep görebilirsiniz. Dünya sıralamalarında yer alan prestijli üniversiteler, eğitim alabileceğiniz teknoloji tabanlı lisans ve yüksek lisans programları, göz alıcı şehirler ve mezuniyetten sonra çalışma imkanları sunuyor.

Yurt dışında eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak için hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Avustralya’da eğitim almak istiyorsanız, üniversite seçenekleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağınız rehberimize göz atmanızı öneririz.

Australian National University – ANU

Avustralya Ulusal Üniversitesi, 1946 yılında Avustralya başkenti Canberra’da kurulmuş olan bir araştırma üniversitesidir. Akademik itibarı yüksek olan ANU, uluslararası öğretim üyeleri ve öğrenci oranlarına bakıldığında tüm dünyadan zengin bir çeşitlilik gösterir. Okul, öğrencilerine özellikle liderlik yeteneklerini geliştirme ve gelecekteki kariyerlerine hazırlanma fırsatı sunuyor. Dünya çapında Yale, Oxford, ETH Zurich gibi eğitim kurumlarıyla ortaklığa sahip üniversitenin, 6 Nobel Ödülü vardır.

University of Sydney

Avustralya’nın en iyi ikinci üniversitesi olan Sidney Üniversitesi, dünyanın en iyi eğitim kurumları arasında ilk 50 içerisinde yer alıyor. Üniversite, 1850 yılından bu yana ülkenin en popüler şehri Sidney’de 130’dan fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Avustralya’nın ilk eğitim kurumu olarak ülke tarihinde ayrı bir yere sahip olan üniversite, hayalinizdeki bölümde okumak ve parlak bir kariyer sahibi olmak isteyen öğrencilere yardımcı olmaya çalışıyor.

University of Melbourne

1853 yılında kurulmuş, Avustralya’nın en eski ikinci eğitim kurumu olan Melbourne Üniversitesi, 45 binden fazla öğrenciye sahiptir. Nobel Ödüllü akademisyenlerden ders alma ve araştırmalarına katılma fırsatı sunan üniversite, yüksek standartlarda bir eğitim sunuyor. Dünyanın en yaşanabilir şehri olan Melbourne’de yer alan okul, Avustralya’nın önde gelen eğitim kurumları arasındadır.

University of New South Wales – UNSW

Küresel sıralamalarda dünyanın en iyi 50 eğitim kurumundan biri olarak gösterilen New South Wales Üniversitesi, Avustralya’nın araştırma yoğunluklu okullarından biridir. 120 ülkeden 14 binden fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan UNSW, küresel çapta disiplinler arası araştırmalara öncülük eder. Bunlar arasına, AIDS ve kanser araştırmaları gibi kilit konulardaki gelişmeler de dahildir.

Yurt dışı eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek ve fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

University of Queensland – UQ

Avustralya’nın en iyi ilk 5 üniversitesinden biri olan Queensland Üniversitesi, iki Nobel Ödülü sahibidir ve aralarında hukuk, bilim, sanat gibi alanlarında olduğu lider eğitim kumlarından biridir. Üniversitede eğitim almayı düşünüyorsanız, Queensland Üniversitesi’nin bir dizi yeniliğe imza attığını da söyleyelim.

Monash University

1958 yılında kurulan Monash Üniversitesi, Avustralya’da eğitim almak isteyen 50 binden fazla öğrenciye her yıl kapılarını açmaktadır. Melbourne şehrinde yer alan Monash Üniversitesi, aynı zamanda yurt dışında eğitim almak isterseniz de size Malezya ve Güney Afrika’da iki kampüste öğrenim imkanı sunar. Bunun yanında üniversite, öğrencilerine sanat, tasarım, mimarlık ve mühendislik olmak üzere 6 binden fazla ders arasından seçim yapabilme fırsatı tanıyor. .

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu