BlogYurt Dışı Eğitim

Avustralya’nın En İyi Üniversitelerinde Burslu Eğitim

Avustralya, mükemmel eğitim sistemi ve yüksek yaşam standartı nedeniyle her yıl, çok sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ancak Avustralya’da eğitim ve yaşam maliyetlerinin, Amerika ve İngiltere gibi yüksek olduğunu unutmayın!

Yurt dışında daha parlak bir kariyer elde etmek için yurt dışı eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Peki, Avustralya’da eğitim almak için ne kadar para ihtiyacınız olacak?

Avustralya’da lisans derecesinde eğitim almaya karar verdiyseniz, öğrenim ücretlerinin 20.000 ile 45.000 Avustralya Doları arasında olduğunu bilmenizde fayda var. Ancak eğitim ve yaşam masraflarının, okumak için seçtiğiniz şehirlere ve üniversitelere göre değişiklik göstereceğini de unutmayın! Neyse ki, hükümet ve üniversitelerin öğrenciler için zengin burs imkanları var. Sizin için seçtiğimiz üniversitelere göre en iyi burs türleri rehberimizde.

Charles Darwin Üniversitesi

Avustralya’nın en yenilikçi araştırma ve öğretim kurumlarından biri olan Charles Darwin Üniversitesi, 2003 yılında kurulmuştur. Üniversite, akademik mükemmellik ve yüksek başarıya sahip tüm dünyadan uluslararası öğrencilere, lisans ve yüksek lisans derecelerinde burs desteği veriyor. Finansal destekler, öğrencilerin eğitim ücretlerinin %25 ve %50’sini karşılar. Adayların üniversiteye başvurmuş olmaları, üniversitenin akademik gereksinimleri ve İngilizce dil şartını karşılamış olmaları gerekir.

Burs başvurusu için son tarih: 30 Haziran 2021’dir.

Sitemize üye olarak Avustralya’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

Sidney Üniversitesi

Dünyanın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olan Sidney Üniversitesi, 70 binden fazla öğrenciye sahiptir. Avustralya’da mezunların işe yerleşme oranına bakıldığında, birinci sırada yer alan bir eğitim kurumu olarak bilinen Sidney Üniversitesi, son teknoloji tesisleri ve birinci sınıf öğretim kalitesi ile dikkat çeker. Avustralya’nın en iyi okullarından birinde lisans ve yüksek lisans derecelerinde yurt dışı eğitim almak isterseniz, Sidney Üniversitesi, yüksek başarılı uluslararası öğrencilere burs imkanı sunuyor. Burs değeri, 5.000$ ile 40.000$ arasında değişen miktarlardadır.

Burs başvurusu için son tarih: 15 Haziran 2021’dir.

Griffith Üniversitesi

Avustralya’nın en yenilikçi yüksek öğretim kurumlarından biri olan Griffith Üniversitesi, özellikle ilaç keşfi, kuantum fiziği, iklim değişikliğine uyum, su bilimi gibi konularda araştırma çalışmalarıyla göz doldurur. Eğer üniversitenin tam zamanlı lisans ya da yüksek lisans programlarına başvurursanız, öğrenim ücretinizin %50’sini kapsayan burslar sunuyor. Bunun için Avustralya ya da Yeni Zelanda’nın dışından geliyor olmanız yeterlidir.

Burs başvurusu için son tarih: 6 Ağustos 2021’dir.

Avustralya’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

Adelaide Üniversitesi

Avustralya’nın en eski üçüncü eğitim kurumu olan Adelaide Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans okumak isteyen tüm dünyadan öğrencilerin, öğrenim ücretlerine %50 indirim sağlıyor. Her fakülte için 2 adet burs verilen mükemmellik burs programı, 7 üzerinden 6.8 not ortalamasını karşılayan öğrencilere verilir.

Burs başvurusu için son tarih: 13 Haziran 2021’dir.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu