BlogYurt Dışı Eğitim

Avustralya’da Eğitim Almayı Düşünüyorsanız Kaçırılmayacak Burslar Burada!

Yurt dışı eğitim araştırması yaparken, muhtemelen ülke seçimi konusunda kararsız kalmışsınızdır. Sahip olduğu üniversiteler, öğrenci yaşamı, mezuniyetten sonra sunduğu kariyer fırsatları bu seçimi yapmanızda en önemli kriterlerdir.

Avustralya, son yıllarda uluslararası öğrenciler arasında giderek daha popüler hale gelmeye başladı. Ülkenin, bu kadar mükemmel bir seçenek olarak görülmesinde birinci sınıf eğitim programlarının, kültürel çeşitliliğin, küresel araştırmaların ve harika iş fırsatlarının payı büyüktür. Bir de öğrenim ve yaşam masraflarınıza yardımcı olan burs imkanlarının tabii ki!

Avustralya’da eğitim almak istiyorsanız, uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir, üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

New South Wales Üniversitesi Uluslararası Bursları

Avustralya’da lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim almak isteyenler için harika bir haberimiz var. Ülkenin en iyi eğitim kurumlarından biri olan New South Wales Üniversitesi, tam zamanlı eğitim almaya başlayan öğrencilerine çok çeşitli destekler sunuyor. Burslar, tam ya da kısmi öğrenim ücretinizi karşılarken yaşam masraflarınız için de bir maaş sağlayabilir.

  • Burs başvurusu için son tarih, 31 Mart 2021’dir.

Macquarie Vice-Chancellor’s Uluslararası Bursları

Macquarie Üniversitesi tarafından lisans ve yüksek lisans derecelerinde Avustralya’da eğitim şansı sunan burs programı, dünyanın her ülkesinden akademik mükemmelliği karşılayan öğrencilere açıktır. Son derece rekabetçi burslar, Macquarie Üniversitesinde bir lisans ya da yüksek lisans derecesinde okuyan seçkin öğrencilere sunulur. Burs miktarı, 10.000 Avustralya Doları değerindedir ve öğrenim ücretinize yansıtılır. Finansal destekler için akademik gereksinimleri ve İngilizce dil yeterliliğini karşılamanız gerekir.

  • Burs başvuruları yıl boyunca açıktır.

Rotary Barış Bursları

Avustralya’da burslu okumanın bir başka yolu ise Rotary International tarafından sağlanan burs programına başvurmak olacaktır. Avustralya’da yüksek lisans derecesinde eğitim alacak öğrencilere, yaklaşık 2 yıl boyunca sunulan finansal destekler, öğrenim ve yaşam ücretlerinizi karşılar.

Rotary Barış Bursları, Avustralya ile birlikte aralarında İngiltere, Japonya, Amerika, İsveç gibi ülkelerin olduğu belirli üniversitelerde eğitim almanızı sağlar. Avustralya’da burslu okuyabileceğiniz eğitim kurumu, Queensland Üniversitesi olacaktır. Başvurular için İngilizce yetkinliğe, lisans diplomasına ve liderlik becerilerine sahip olmanız en önemli kriterler arasındadır.

  • Burs başvurusu için son tarih, 15 Mayıs 2021’dir.

Avustralya’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

Swinburne Uluslararası Mükemmellik Bursları

Swinburne Teknoloji Üniversitesi, Avustralya’da lisans ve yüksek lisans eğitimine başlamak isteyen uluslararası öğrencilere harika bir fırsat sunuyor. Mükemmellik lisans bursları, en fazla 4 yıl boyunca ve her yıl program ücretinize %10 ve %75 arası bir indirim sağlıyor. Yüksek lisans bursları ise 2 yıl boyunca ve her yıl, yine program ücretinize %10 ve %75 arası bir finansal destek sağlayacaktır. Swinburne Teknoloji Üniversitesine kayıt olan öğrencilerin, burslar için ayrı bir başvuru yapmalarına gerek yoktur. Üniversite, başvurularınızı değerlendirirken burs içinde sizi değerlendirecektir.

  • Burs başvuruları yıl boyunca açıktır.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu