Blog

Avrupa’da Ücretsiz Eğitim Veren En İyi 7 Üniversite

avrupa-egitim

Yurt dışı eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin yer aldığı Avrupa, bugün sadece kültürel özellikleri, eşsiz tarihi ve göz alıcı mimari yapıları ile turizm merkezi olmanın çok ötesine geçmiştir. Özellikle Türk öğrencilerin, yakınlığı ve çok sayıda zengin eğitim ve araştırma imkanlarına sahip üniversiteleri ile tercih ettiği İtalya, Almanya, Fransa, Norveç, Avusturya, Polonya, İspanya gibi ülkeler, aynı zamanda uluslararası öğrencilere sundukları ücretsiz ya da düşük ücretli öğrenim imkanları ile de tanınır. Yazımızda Avrupa’da ücretsiz eğitim veren en iyi 7 üniversiteye yer verdik!

 

İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya veya Yeni Zelanda’da eğitim almak istiyorsanız, tüm sorularınızı yurtdışı eğitim danışmanlarımıza yönlendirin.

(Danışmanlarımız göçmenlik ve burs konularında yardımcı olamamaktadır)

1-University of Bergen

Norveç’in tüm dünyadan öğrencilere ücretsiz eğitim veren en iyi üniversitelerinden biri olan Bergen Üniversitesi, ülkenin araştırma odaklı devlet kurumlarından biridir. Özellikle tıp, mühendislik, sanat ve tasarım konularında zengin İngilizce lisans ve lisansüstü programlarına sahip üniversite, aynı zamanda Avrupa’nın önde gelen araştırma merkezlerine ev sahipliği yapar.

Lisans Öğrenim Ücreti: Dönemlik katkı payı 60€

2-Free University of Berlin

1948 yılında Almanya’nın en iyi öğrenci şehirlerinden biri olan Berlin’de, genç akademisyenler ve bilim adamları yetiştirmek için kurulan Free University of Berlin, ülkenin önde gelen araştırma kurumlarındandır. 16 akademik bölüm ve 150’den fazla farklı konuda lisans programlarına sahip üniversite, 30 binden fazla öğrenciye hizmet verir. Free University of Berlin, günümüzde özellikle biyoloji, kimya ve eczacılık bölümü ile sayısız araştırmalara imza atarken, matematik ve bilgisayar bilimi bölümü ise yapay zeka ve robotlar konusunda uzmanlık sunar.

Lisans Öğrenim Ücreti: Ücretsiz

3-University of Oslo

Norveç’in en büyük ve en eski yüksek öğretim kurumlarından biri olan Oslo Üniversitesi, 1811 yılında kurulmuştur. Araştırma odaklı ve devlete bağlı olan eğitim kurumu 4 Nobel Ödülü, 30 bine yakın öğrencisi ve zengin program çeşitliliği ile göz doldurur. Hukuk, tıp, matematik, dişçilik ve doğa bilimleri üzerine güçlü akademik kadrosu ve eğitim imkanları ile dikkat çeken üniversite, Biyoteknoloji Merkezi, Moleküler Yaşam Bilimleri ve Cinsiyet Araştırmaları Merkezi ile uluslararası üniversitelerle işbirliği çalışmaları yürütmektedir.

Lisans Öğrenim Ücreti: Dönemlik katkı payı 60€

4-Scuola Normale Superiore di Pisa

İtalya’nın devlet üniversitelerinde ücretsiz ve burslu eğitim imkanlarını bilmeyen yoktur. Scuola Normale Superiore di Pisa ise ücretsiz eğitimin yanında lisans ya da lisansüstü programlara başvuruda bulunan öğrencilerine ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz konaklama, gıda ve aylık geçim masraflarınız için cep harçlığı ödemesi de yapar. Ülkenin 1810 yılında kurulmuş en iyi kamu araştırma kurumlarından biri olan SNS, bugün matematik, yaşam bilimleri ve beşeri bilimler fakültelerinden oluşmaktadır.

Lisans Öğrenim Ücreti: Ücretsiz

5-Dresden University of Technology

Almanya’da 1828 yılında kurulan Dresden Üniversitesi, devlete bağlı eğitim kurumlarından biridir. Özellikle biyomühendislik, nanoelektronik sistemler, biyomedikal, enerji ve çevre gibi konularda zengin lisansüstü İngilizce programlara sahip üniversite, mühendislik bilimlerinde Avrupa’nın tanınmış eğitim kurumları arasında yer alır. Günümüzde TU Dresden, aralarında Siemens ve IBM gibi uluslararası şirketlerle işbirliği çalışmaları yürüterek, tüm dünyadan öğrencileri kendine çeker.

Lisans Öğrenim Ücreti: Ücretsiz

6-University of Luxembourg

Lüksemburg’ta 2003 yılında kurulan Lüksemburg Üniversitesi, ülkenin uluslararası kamu araştırma kurumlarından biridir. Çok dilli yapısı ile dikkat çeken üniversite, bilimsel ve araştırma odaklı eğitim sistemi ve aralarında bilim, teknoloji ve iletişim; hukuk, ekonomi ve finans ile dil ve edebiyat, beşeri bilimler, sanat ve eğitiminde olduğu 3 fakülteden oluşur. Lüksemburg Üniversitesi, genç ve başarılı bir araştırma okulu olarak dikkat çekerken, bu konuda tüm dünyadan yetenekli öğrencilere ve araştırmacılara, eleştiril düşünmeye teşvik eden, yenilikçi ve bilgi temelli bir eğitim sunar.

Lisans Öğrenim Ücreti: Dönemlik 200€

7-LMU Munich

Avrupa’nın önde gelen eğitim ve araştırma üniversitelerinden biri olan Ludwig Maximilian University of Munich, 1472 yılında kurulmuş Almanya’nın en eski eğitim kurumlarından biridir. 18 fakülteden oluşan LMU, ilham veren bilim adamları ve araştırmada mükemmelliği ile göz doldurur. Almanya’nın en iyi kütüphane sistemine sahip üniversite, özellikle yaratıcı düşünme, problem çözme ve araştırma odaklı akademik programların merkezidir.

Lisans Öğrenim Ücreti: Dönemlik 200€


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı