BlogYurt Dışı Eğitim

Avrupa’da İş Bulmak Mümkün Mü?

Hareketli ve hızlı tempolu bir ortamda heyecan verici yeni bir kariyer mi arıyorsunuz? O halde, Avrupa’da eğitim almaya ne dersiniz?

Aralarında İngiltere, Hollanda, Almanya, İtalya, İsveç gibi ülkelerin olduğu, dünyanın en iyi eğitim kurumlarına ve iş fırsatlarına sahip Avrupa, öğrenciler ve yeni mezunların gözdesidir. Refah yaşam standartları bir yana dünyanın en mutlu ülkeleri arasında üst sıralarda yer almaları, esnek çalışma saatleri ve istihdam imkanları ile Avrupa’da çalışmak için birden fazla neden bulacaksınız.

Yurt dışı eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Avrupa’da öne çıkan iş fırsatları hangileri?

Avrupa’da çalışmak isteyenler için özellikle yazılım, mühendislik ve sağlık sektörlerinde umut verici kariyer fırsatları sizi bekliyor. Özellikle dijitalleşen endüstrilere sahip Finlandiya, İsveç, İngiltere, Hollanda gibi ülkeler bugün aralarında Skype, Soundcloud, Spotify gibi yazılım devlerine ev sahipliği yapıyor.

Bu nedenle Avrupa’da iş aramaya karar verdiyseniz, son yıllarda yazılım profesyonellerine, BT mühendislerine, veri bilimcilerine daha çok talep olduğunu ve şirketlerin bu pozisyonlarda çalışmak isteyen dışarıdan yeteneklere ihtiyaç duyduklarını söylemekte fayda var. Bunun yanında yaşlanan Avrupa nüfusuyla birlikte ülkelerin, terapist ve yaşlı bakım çalışanları olmak üzere sağlık mezunlarına olan ihtiyacı giderek daha çok artmaktadır.

Sitemize üye olarak Avrupa’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

Zengin kariyer fırsatlarına sahip olursunuz

Çok dilli ve çok kültürlü atmosferi ile Avrupa, yeni mezunlar için benzersiz, heyecan verici deneyimler sunuyor. Bugün, çoğu Avrupa ülkesinde hem büyük hem de küçük şirketler, yurt dışından gelen çalışanlara kapılarını açarken, hükümetler yabancı mezunları üniversiteden sonra kalmaya teşvik eder. Bu nedenle Avrupa’da eğitim almaya ve çalışmaya karar verirseniz, bir iş teklifi alma ve daha uzun süre kalabilme şansınızın da yüksek olduğunu söylemekte fayda var.

İngiltere’de eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

Avrupa’da en çok hangi ülkeler iş imkanları sunuyor?

Avrupa’da daha fazla iş gücüne ihtiyaç duyan çok sayıda ülke olduğu gibi iş bulma şansınız da o kadar artar. Peki, hangi ülkeler daha çok istidam imkanı sunar?

  • Finlandiya – Yüksek yaşam standartlarıyla tanınan Finlandiya, yaşamak ve çalışmak için en ideal ülkelerden biridir. Bilim ve tıp alanında çalışıyorsanız, iş bulma imkanınız daha fazla olabilir. Aynı zamanda BT işleri, Finlandiya’da hızlı bir büyüme gösteriyor.
  • Fransa – Dünyanın önde gelen otomobil üreticileri ve havacılık şirketleri ile tanınan Fransa’da, mühendislik mezunları için iş imkanları yüksektir.
  • Almanya – Güçlü ekonomisi ile dikkat çeken Almanya, düşük işsizlik oranı ile mühendislik, teknoloji, bilgisayar bilimleri gibi alanlarda iş imkanları sunar. Ancak Almanya’da İngilizcenin ikinci dil olduğunu ve Almanca bilmenin büyük avantaj sağlayacağını bilmenizde fayda var.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu