İş İlanlarıStaj

Avrupa Konseyi Staj Programı

Avrupa Konseyi, her yıl sekiz haftadan beş aya kadar süren iki staj programı sunmaktadır. Stajlar Mart / Temmuz, Eylül / Ocak aylarında yapılır.

Kursiyerler araştırma, taslak raporların hazırlanması ve uzman toplantıları için çalışmalar ve tutanakların hazırlanmasını üstlenirler. Ayrıca mevcut çalışmalara yardımcı olabilirler.

Kursiyerlere, özellikle kendileri için düzenlenen başlangıç ​​kursu aracılığıyla, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin uygulanması da dahil olmak üzere, Konseyin yapıları, faaliyetleri ve uluslararası işbirliği prosedürleri hakkında bilgi edinme fırsatı verilecektir. Ayrıca, Strazburg’da kaldıkları süre boyunca, Avrupa Konseyi’nin faaliyetleri, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi ve Avrupa Parlamentosu oturumları ve toplantılara ilişkin Konsey’de verilen konferanslara katılma fırsatına sahip olacaklar.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Uygun başvuru sahipleri

Avrupa Konseyi üye devletlerinden birinin vatandaşları;
Stajyerler, Avrupa Konseyi’nin işleyişi ve faaliyetleri hakkında pratik deneyim ve bilgi edinmek isteyen bir lisans derecesine veya eşdeğeri (Bolonya Deklarasyonunda tanımlandığı üzere yüksek öğrenimin birinci aşaması için bir diploma) olmalıdır;
Kursiyerler, Avrupa Konseyi’nin resmi dillerinden (İngilizce ve Fransızca) birinin yanı sıra iyi taslak hazırlama becerisine sahip olmalıdır. Diğer dili iyi bilmek takdir edilmektedir.

Görevler

Araştırma çalışması;
uzman toplantıları için taslak raporların ve çalışmaların hazırlanması;
toplantı raporlarının hazırlanması;
eldeki çalışma konusunda yardım;
komite organizasyonu;
web sitelerini güncelleme.

Son Başvuru Tarihi
– 4 Mart 2021 (Eylül 2021 – Ocak 2022 arası staj oturumu)


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu