Genel

Avrupa Konseyi Maaşlı Staj Fırsatı

avrupa-konseyi-staj

Her yıl Konsey Genel Sekreterliği üç tip staj sunar: ücretli, ücretsiz ve ulusal yetkililere ayrılmış stajlar.
Kursiyerler bir departmana bağlanacak ve görevlendirildikleri ekibin bir parçası olarak çalışacaklardır. Kursiyerlerin görevleri arasında toplantılara katılmak, tutanak hazırlamak ve belirli bir konuda hazırlık çalışmaları ya da araştırma yapmak yer alır.

 

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

1. MAAŞLI STAJ

Her yıl Konsey Genel Sekreterliği 5 ay süren yaklaşık 100 ücretli staj sunar.

Seçim kriterleri

– Avrupa Birliği Üye Devletlerinden birinin vatandaşları;
– AB üyelik müzakereleri yapmış aday ülkelerden vatandaşlar;
– başvuru sahiplerinin AB’nin resmi dillerinden birini ve bu dillerden birini daha iyi bilmesi gerekir. Uygulamada, en azından Fransızca veya İngilizce bilgisi gereklidir;
– Adayların, en az bir sertifika ile onaylanmış bir üniversite eğitimi dersinin ilk döngüsüne başvurular için son başvuru tarihine kadar tamamlamaları. Başvuruların çoğunluğu halen hukuk, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, AB çalışmaları ve ekonomi alanında yeterliliklere sahip adaylardan gelmektedir.
Konsey Genel Sekreterliği ayrıca çeviri, insan kaynakları, iletişim, eğitim çalışmaları, bilgisayar bilimleri, grafik tasarım, multimedya, tarım teknolojisi, biyokimya mühendisliği, sağlık ve gıda güvenliği, enerji gibi diğer alanlarda da eğitim alan kursiyerler arıyor. yönetim, çevre, uzay mühendisliği.

 

Kimler başvuramaz

Bir AB kurumunda, kurumunda, kurumunda veya ofisinde zaten 6 haftadan daha uzun bir süredir herhangi bir eğitimden (ücretli veya ücretsiz) veya istihdamdan daha önce yararlanmamış olan adaylar.

Ücretli kursiyerlere aylık 1196,84 € staj, kantin kartı, kaza sigortası teminatı ve işe alım yerlerinden Brüksel’e seyahat masraflarına katkı sağlanmaktadır.

 

Aşağıdaki gibi beş aylık iki staj dönemi vardır:
– 1 Şubat – 30 Haziran
– 1 Eylül – 31 Ocak

 

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Son tarih

– 16 Mart 2020, 12:00 öğlen, Brüksel saati (staj dönemi için (Eylül 2020 – Şubat 2021).


1 Yorum

1 Yorum

  1. gggggg

    10 Mart 2020 at 22:31

    Türkleri almadıkları bir program nesini paylaşıyorsunuz ki ? başvurunun 3. aşamasında vatandaşlık seçiminde ülkemiz yer almıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı