Eğitim Burs Duyuruları

Anne Destek Programına Gönüllü Eğitimciler Aranıyor

acev-egitim

Anne Destek Programı’na Gönüllü Eğitimciler Arıyoruz!

 

13 hafta süren program haftanın bir günü yaklaşık 2,5 saat süreyle uygulanıyor. Program iki haftalık eğitici eğitimini tamamlamış gönüllü eğitimciler aracılığı ile uygulanıyor. Bu eğitime katılacak eğitimci adaylarının gönüllülük motivasyonunun, çocuklara destek olmak için annelerle çalışmak olmasını bekliyoruz.

 

 

16 – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşmesi planlanan eğitici eğitimi için; programı annelere aktararak, çocukların gelişimlerine destek olacak gönüllü eğitimcilere ulaşmak istiyoruz.

 

Gönüllü eğitimci adaylarında aşağıda belirttiğimiz özellikleri bekliyoruz:

– Tercihen üniversitelerin eğitim fakültelerinden mezun, farklı bölümlerden ise yetişkin eğitimi deneyimi olması

– Yetişkin eğitimi, çocuk gelişimi, toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarında çalışması veya bu konularda çalışmak istemesi

– Haftada 1 gün grup açmasına engel bir durumu olmaması

-İstanbul’un merkez dışı ilçelerinde de çalışabilmesi için seyahat engelinin olmaması

 

Eğitici Eğitimi Tarihi: 16 – 27 Eylül 2019

 

Eğitici Eğitimi Yeri: Henüz belirlenmedi. İstanbul’da yapılacak.

 

Yoğun ama eğlenceli iki haftalık bir eğitim programı gerçekleştireceğiz. Eğitim boyunca gelişim, öğrenme, cinsiyet eşitliği, yetişkin eğitimi becerileri gibi konuları Anne Destek Programı ile ilişkileri üzerinden tartışacak ve uygulamalar yapacağız.

 

Başvuru Süreci: Başvurularınızı 7 Ağustos 2019 Çarşamba akşamına kadar https://forms.gle/ooLAggM6Y5JcVaoc9 linki üzerinden yapabilir, sorularınızı konu başlığına “ADP” yazarak gonullubasvuru@acev.org adresine gönderebilirsiniz.

 

Not: Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, adaylarla küçük gruplar halinde tanışma toplantısı gerçekleştirilecek, bu görüşmeden sonra eğitimci adayları belirlenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı