BlogOnline Kaynaklar

Amerika’nın En İyi Üniversitelerinde Prestijli Online Eğitimler Seni Bekliyor!

Yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencilerin, bu yıl koronavirüs nedeniyle ertelenen hayallerine alternatif olacak bir eğitim anlayışına geçiş yapıldı. Geçmişi uzun yıllara dayanan online/uzaktan eğitim sitemi, pandemi ile birlikte daha çok hayatımıza girerken, avantajlarından da faydalanmaya başladık bile.

Bu süreçte, yaşanan seyahat kısıtlamaları ve kampüste eğitime ara verilmesiyle birlikte çok sayıda üniversite, tüm dünyadan öğrencilere hem lisans hem de lisansüstü derecelerde online olarak kapılarını açtı. Kendilerini geliştirmek isteyen öğrenciler, yeni mezunlar ve çalışanlar içinse sertifika programları mevcut. Birçoğu ücretsiz olan bu dersler için dünyanın en iyi üniversitelerinden prestijli sertifikalar kazanarak, göz alıcı ve etkili bir CV edinebilirsiniz.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak ister misiniz? Dünyanın en iyi okullarında eğitim hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Artificial Intelligence – Columbia University

Amerika’nın en iyi okullarından biri olan Columbia Üniversitesi, tüm dünyadan öğrencilere eşsiz bir kurs sunuyor. Eğer siz de tümör tespiti, endüstriyel robotlar, yüz tanıma, kendi kendine giden arabaların teknolojisi ile ilgileniyor ve kendinizi yapay zeka uygulamaları konusunda geliştirmek istiyorsanız, bu program tam size göre olacaktır. 12 hafta süren program, haftada 8-10 saat arasındadır ve dersler için Advanced düzeyinde bir İngilizce bilgisine sahip olmanız önerilir. Ücretsiz kurs programına edX sitesi üzerinden bu linkten ulaşabilirsiniz.

Greek and Roman Mythology – University of Arizona

Arkeoloji ya da tarih bölümlerinde okuyorsanız, size hem yeni vizyonlar katacak hem de Arizona Üniversitesi gibi bir okuldan sertifika kazandıracak harika bir eğitim almak istemez misiniz? Yunanlılar ve Romalıların kendi mitlerini günümüze kadar nasıl aktardıkları, neler anlatmaya çalıştıkları, mitlerin bazı evrensel gerçekleri içeren kodlara mı sahip oldukları gibi çok çeşitli sorunları daha derinden inceleme şansınız olacak. Program 10 haftadan fazla sürüyor ve Coursera sitesi üzerinden bu linkten ulaşabilirsiniz.

Roman Architecture – Yale University

Yale Üniversitesi’nden harika bir online eğitim seçeneği sizi bekliyor. Seyahat etmeyi seviyor ve tarihi mimari yapılara hayransanız, toplumu ve kültürü şekillendirme gücünü keşfetmek istiyorsanız Roma Mimarisi kursu tam size göre olacaktır. Program kapsamında çok farklı konular ele alınıyor;

  • Roma’nın kuruluşu ve İtalya’da şehirciliğin başlangıcı
  • Roma mimarisinde teknoloji ve devrim
  • Pompei’de günlük yaşam
  • Nero ve inanılmaz mimari mirası

Aynı zamanda kursun sertifikası için ücret ödeme gibi bir imkanınız yoksa, finansal destek ve burs için başvuruda bulunabilirsiniz. Programa bu linkten göz atabilirsiniz.

Amerika’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

Justice – Harvard University

Harvard profesörü Michael Sandel tarafından öğretilen Justice yani Adalet, ahlaki ve politik felsefeye girişin derinlemesine incelendiği en popüler derslerden biridir. Eğer hukuk alanında eğitim alıyorsanız, kesinlikle özgeçmiş bilgileriniz arasında yer alması gereken harika bir kurs olacaktır. Program içeriğinde pozitif ayrımcılık, gelir dağılımı, insan hakları ve mülkiyet hakları gibi konular yer alır. 12 haftalık kurs, haftada 3-6 saat sürer. edX üzerinden bu linkten başvuruda bulunabilirsiniz.

English for Career Development – University of Pennsylvania

Pennsylvania Üniversitesi tarafından oluşturulan ve ABD Dış İşleri Bakanlığı, İngilizce Dil Programları Ofisi tarafından finanse edilen Kariyer Gelişimi için İngilizce kursu, kariyerlerini küresel pazarda ilerletmek isteyen ve ana dili İngilizce olmayanlar için tasarlanmıştır. Program süresince Amerika’daki iş arama, başvuru ve mülakat süreci hakkında bilgi edinebileceksiniz. Aslında tam da yurt dışında kariyer yapmak isteyen öğrenciler ve yeni mezunların işlerine yarayacak bir kurstur. Ayrıntılara bu linkten göz atabilirsiniz.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu