BlogYurt Dışı Eğitim

Amerika’da İş İmkanı Sunan 5 Bölüm

Fırsatlar ülkesi olarak Amerika’nın, neden dünyadaki en fazla sayıda uluslararası öğrenciyi kendine çektiğini anlamak zor değil. Yüksek kaliteli üniversiteleri ve teknoloji tabanlı programları ile Amerika’da eğitim almak, öğrencilere endüstri kaynakları ve iş imkanlarına kolay erişim sağlar.

Yurt dışı eğitim denildiğinde ilk akla gelen ülke olan Amerika, bugün esnek lisans ve lisansüstü program çeşitliliği ile giderek artan yabancı öğrenci kitlesini cezbetmeye devam ediyor. Peki, ABD’de eğitim almak için hangi bölümü seçmelisiniz? Size yardımcı olacağını düşündüğümüz harika bir rehber hazırladık.

  1. TIP

Zorlu, ama ödüllendirici bir bölüm olan tıp, tüm dünyada en popüler alanlardan biri olarak geçmişten günümüze geçerliliğini hala korumaktadır. Amerika’da tıp eğitimi almak isterseniz, sizi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Stanford, Harvard, Yale gibi prestijli kurumlar karşılar. Ancak ülkede tıp okumak isterseniz, öncesinde biyoloji, kimya gibi alanlarda 3 ya da 4 yıllık bir lisans derecesini tamamlamış olmanız gerekir.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak ister misiniz? Dünyanın en iyi okullarında eğitim hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

  1. İŞLETME

Amerika’da okumak için en çok tercih edilen bölümlerden biri olan işletme, birçok uluslararası öğrenci tarafından küresel itibarı ve yüksek öğretim kalitesi nedeniyle oldukça popülerdir. Rekabetçi ve zorlu olan işletme programları, ülke genelinde ve dünya çapında iş fırsatı ve bol miktarda kazançlar getirir. Harvard, MIT gibi Amerika’nın en tanınmış işletme okulları, İngilizce dilinde lisans ve yüksek lisans dereceleriyle öğrencilere endüstri lideri firmalarda staj ve iş imkanı sunuyor.

  1. MÜHENDİSLİK

Amerika’da mühendislik eğitimi almak, size iş dünyasında iyi bir konum sunacaktır. Ülkede özellikle makine, havacılık, biyomedikal, elektrik ve inşaat gibi mühendislik alanları tercih edilirken, bunların her biri farklı kariyerlere yol açar. Mühendislik, Amerika’da yüksek talep gören dört STEM konusundan biridir. Bu da Amerika’da eğitim alırken daha çok burs fırsatlarına sahip olacaksınız demektir. Ülkenin en iyi mühendislik üniversiteleri şu şekildedir;

  • Massachusetts Institute of Technology
  • Stanford Üniversitesi
  • University of California Berkeley

  1. BİYOLOJİ

Amerika üniversiteleri, hem lisans hem de lisansüstü derecelerde biyoloji eğitimi sunmaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz zooloji, ekoloji, biyokimya gibi bir dizi konunun olduğu bölüm, muhtemelen en popüler olanlarından biridir. Daha çok tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin, tıp öncesi okumak için tercih ettikleri bir lisans derecesi olan biyoloji, ülkede özellikle Harvard, Yale, Stanford gibi üniversitelerde sıklıkla tercih edilir.

Amerika’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

  1. BİLGİSAYAR BİLİMİ

Son yıllarda Amerika’da eğitim almak isteyenler için en çok tercih edilen bölümlerden biri olarak karşımıza çıkan bilgisayar bilimi ve bilgi sistemleri, teknolojinin gelişmesi ile birlikte dünya çapında da en hızlı büyüyen konulardan biridir. Yapay zeka, yazılım mühendisliği, programlama dilleri gibi alt alanlara sahip bölüm bugün, havacılıktan savunmaya ve finansa kadar çok sayıda sektörde zengin iş fırsatları sunar.

Teknoloji denilince ilk akla gelen ülke olan Amerika, aynı zamanda Google, Facebook, Microsoft gibi dünyanın en çok kazanan şirketleri ile bilgisayar bilimi alanında eğitim alan öğrencilere okurken staj yapma ve mezuniyetten sonra çalışma imkanı sağlar.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu