Blog

Almanya’da Eğitim İçin 8 Çarpıcı Neden

almanya-egitim

Sanat, tarih ve mimari tutkunu öğrencileri, hareketli ve canlı şehirlerle bir araya getiren Almanya, aynı zamanda mükemmel üniversiteleri ile akademik isteklerini de yerine getiriyor. Uluslararası öğrenciler arasında en popüler dördüncü ülke olan Almanya, son yıllarda okumak için cazip imkanlar sunuyor.

Yüksek Standartlarda Eğitim

Almanya, tam bir yüksek öğrenim cenneti! Bu nedenle de her yıl tüm dünyadan öğrencileri kendine çekiyor. Ülkede çok sayıda kaliteli yüksek öğrenim kurumu bulunurken, aralarında seçim yapabileceğiniz lisans ve lisansüstü derecelerde sayısız program sunar. Eğer araştırma fırsatları arıyorsanız, Almanya her yıl dünyanın dört bir yanından bilim insanlarını kendine çeker.

Düşük Öğrenim Ücreti

Almanya, üniversite eğitiminin uluslararası öğrenciler için ücretsiz olduğu, dünyadaki birkaç ülkeden birisidir. 2014 yılında, Alman hükümeti tarafından tüm devlet üniversitelerinde öğrenim ücretleri kaldırılırken, kıta Avrupa’sında AB üyesi olmayan öğrencilerden ücret talep etmeyen en iyi destinasyonlardandır. Ülkede bir üniversiteye başvurduğunuz taktirde öğrenci katkısı, toplu taşıma bileti gibi belli başlı ücretleri ödersiniz.

Küresel Standartların Üzerinde Üniversiteler

Almanya, bugün 400’den fazla devlet yüksek öğretim kurumu ile öğrenciler için zengin çeşitlilikte alternatiflere sahiptir. Üniversiteler, öğrencilere akademik mükemmelliğin yanı sıra okurken uygulamalı deneyimler kazanma, öğretim ve araştırma imkanları sayesinde de harika bir yüksek öğrenim fırsatı sunar. Almanya’da özellikle mühendislik, tıp, bilim ve ekonomi gibi alanlar da kaliteli eğitim alabilirsiniz.

Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun.

Avrupa’nın Geri Kalanını Keşfedin

Almanya, bugün dünya çapında öğrenci şehirleri ve mezuniyetten sonra iş imkanları ile öğrenciler için mükemmel bir eğitim ülkesidir. Eğer Almanya’da okumak için bir Schengen vizesine sahipseniz, Avrupa’nın geri kalanı da sizi bekliyor demektir. Hollanda, Fransa, İsviçre, Polonya gibi ülkelerle sınır komşusu olan Almanya’dan bu ülkelere rahatça geçiş yapabilir, yeni kültürleri deneyimle fırsatı bulabilirsiniz.

Uygun Yaşam Maliyetleri

Almanya’da yaşam maliyetleri İngiltere, Finlandiya, İsviçre gibi ülkelere göre oldukça uygundur. Genel olarak Berlin, Münih, Hamburg gibi şehirlerde fiyatlar biraz yüksek olabilir, ancak hükümet bu konuda yardıma ihtiyacı olan uluslararası öğrenciler için finansal destekler sunmaya devam ediyor. Alman Akademik Değişim Servisi yani DAAD, bu açıdan burs imkanları ile herkes için uygun alternatiflere sahiptir.

Okurken Çalışma İmkanı

Almanya, ülkede eğitim alan tüm dünyadan uluslararası öğrencilerin kendilerini desteklemesi ve yaşam masraflarını bir miktarda olsa karşılayabilmesi için okurken yılda 120 tam iş günü çalışmasına izin veriyor. Bu da haftada 20 saate denk gelir.

Yeni Bir Dil Öğrenirsin

Almanca bugün, en zor Avrupa dillerinden biri olarak kabul edilir. Ancak İngilizce kelimelerin %80’inden fazlası Germen kökenlidir. Bu nedenle İngilizceyi iyi bilen ya da ana diliniz İngilizce ise Almancayı öğrenmek şaşırtıcı derecede kolaydır. İster keyif için ister akademik başarı için olsun, Almanca öğrenmenin size kazandıracağı eşsiz fırsatlar olacaktır. Aynı zamanda, ülkedeki çoğu Alman şirketi küresel bir liderdir ve size dünya çapında iş imkanları sunar.

Yurt dışında eğitim almak istediğiniz üniversite ve bölüme, henüz karar vermediniz mi? Mükemmel bir bölüm araştırma yöntemi şimdi sizinle! Denemeye hemen başlamak için linke göz at!

Mezunlar İçin Fırsatlar

Almanya’da bir üniversiteden mezun olduysanız, hükümet size iş ararken 18 aylık oturma izni başvurusunda bulunma imkanı sunuyor. Gelişmiş otomotiv sektörüne sahip Almanya, son yıllarda özellikle robotik ve nanoteknoloji gibi birçok endüstride de lider olma yolunda büyük adımlar atıyor.

Kaynak: Hotcourses Turkey


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı